Panda Club Serbia
30 јул, 2014, 03:57:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 17
  Štampaj  
Autor Tema: Plin u Pandi  (Pročitano 16661 puta)
kuntalo
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 10 мај, 2009, 07:34:56 »

Taj 1.0 je SPI, za koga je ugradnja iste cene kao za karburatorski sistem, što će reći- ista cena i ovde.
Sačuvana
Karabaja42
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 10 мај, 2009, 07:43:00 »

autogas Radic, Srpsko Sarajevo... plin za pandu 1.0 sa ovakvom bocom kosta 240 eura... Lovato...  Prijatelj je ugradio i presao oko 25 000km na plinu i sve odlicno radi... a ulje u motoru(ravenol, za 10 000km) izgleda kao tek nasuto nakon 12 000km... Karabaja znas li cijene u tvom kraju... dosta ljudi ide negdje u Zvornik ugradjivati plin, mislim da je jos jeftinije... Raspitajte se za atest u Srbiji... read
Zvone:
Radići su ubjedljivo najjeftiniji (nije reklama -pande mi)... cio ovaj kraj koristi njihove usluge  this
Sačuvana

Karabaja ide dalje, karabaja naci mora...
dadja
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 10 мај, 2009, 16:51:05 »

Kolege pandisti, sto se tice ugradnje za beogradjane, najpovoljnije je Union Karic u krnjaci 450eura( gde sam i ja ugradio ) i  Kolew u zemunu(isto 450). To je kako sam i rekao poljski uredjaj u kooperaciji sa italijanima.
Kad se sabere, plinski uredjaj otplatis na 15000 km, na razlici u benzinu i plinu.

Sačuvana
dadja
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 12 мај, 2009, 12:53:48 »

Bas kad si spomenuo krovne nosace, kupih ih juce. Planiram na leto na more kolima a bi sam pri parama.

Jeste da ovo nije tema o tome. Postavicu slike u temi vezanoj za krovne nosace.
Sačuvana
ShPandau
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 01 август, 2009, 12:24:55 »

Na nekom forumu sam pročitao da je lik ugradio plin,ali mu je boca postavljena umesto rezervnog točka. Da li je još neko čuo za tu varijantu,koja uopšte nije loša? Nadam se da je bezbedna. Pozdrav!
Sačuvana
salemfk
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 01 август, 2009, 12:31:53 »

Na nekom forumu sam pročitao da je lik ugradio plin,ali mu je boca postavljena umesto rezervnog točka.
Koliko se meni cini to je kod automobila kojima tocak ide u posebni deo(rupa) unutar gepeka. Napred sam nesto vidjao ali cini mi se da nije dozvoljeno! Neka me neko ispravi ako gresim!
Sačuvana

Moja panda ima Windows, pa vi sad vidite!
gibanitza
Administrator
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #21 poslato: 01 август, 2009, 12:55:03 »

Mislim da si u pravu... Koliko znam zabranjeno je postavljati bocu u motorni prostor...

Što se tiče automobila sa motorom pozadi, moguće je postaviti bocu napred ali mora biti iza prednje osovine...
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 06 август, 2009, 22:58:42 »

Na nekom forumu sam pročitao da je lik ugradio plin,ali mu je boca postavljena umesto rezervnog točka. Da li je još neko čuo za tu varijantu,koja uopšte nije loša? Nadam se da je bezbedna. Pozdrav!
Pisao Aca Dorćolac na starom forumu,valjda je sreo nekog Italijana koji je točak-bocu stavio pod haubu
Sačuvana
diskocic
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 10 август, 2009, 11:35:01 »

Kupio sam Pandu na metan prošle nedelje na autoplacu na čukarici. Koštala me je 2000€. Ima italijanski atest do šestog meseca 2010 godine. Hoću da izvadim naš atest. Auto je teran na mašincu. Sve je pregledano. Nešto menjano tipa crevo, ventil i sl. Ostalo mi je još da boce skinem i odnesem ih ponovo na mašincu da mi daju atest na bocu i zatim naš atest za metan. Kako je cena metana sada 67 dinara, punjenje rezervoara sam platio 600 dinara. Sa tim parama sam prešao blizu 250km po gradu. Znači nekih 80km za 200 dinara. Po računici dođe da panda troši oko 4kg metana na 100km.
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #24 poslato: 10 август, 2009, 12:01:45 »

Veoma zanimljivo! Koliko ti mesta boce oduzmu?
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 10 август, 2009, 12:58:55 »

Kupio sam Pandu na metan prošle nedelje na autoplacu na čukarici. Koštala me je 2000€. Ima italijanski atest do šestog meseca 2010 godine. Hoću da izvadim naš atest. Auto je teran na mašincu. Sve je pregledano. Nešto menjano tipa crevo, ventil i sl. Ostalo mi je još da boce skinem i odnesem ih ponovo na mašincu da mi daju atest na bocu i zatim naš atest za metan. Kako je cena metana sada 67 dinara, punjenje rezervoara sam platio 600 dinara. Sa tim parama sam prešao blizu 250km po gradu. Znači nekih 80km za 200 dinara. Po računici dođe da panda troši oko 4kg metana na 100km.

Moja panda ima italijanski metan uredjaj koji nije za nase motore, bla, bla , bla.... ppisah o ovome vise puta. Prijatelju , kupio si auto snova i to za samo 800 evrica, veruj mi. Uredjaj za metan ovde kosta oko 1200 evrija za aute kao sto je panda sa mpi ubrizgavanjem. Svaka cast, bacam ti mob na PP pa da se sto skorije vidimo , bas me zanima kako sve to kod tebe izgleda..
Pozz
Sačuvana
pandit
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 10 август, 2009, 15:16:40 »

Pisao Aca Dorćolac na starom forumu,valjda je sreo nekog Italijana koji je točak-bocu stavio pod haubu

Rezervoari za plin se uglavnom i rade veličine i oblika rezervnog točka, jer inače ponestaje mjesta u svakom autu. To je danas standardna izvedba.
Sačuvana

Uvijek gledaj vedriju stranu smile
diskocic
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 12 август, 2009, 00:09:08 »

Eto završne informacije za metan. Jutros sam otišao kod BRC ledi pančevo da mi izvade boce na metan. Nakon toga na mašincu sam pokazao i katastrofa. Čovek kaže da nema šanse da se dobije atest. Naime, boce su stare preko 20 godina. Ugrađeni metan napred ne odgovara našim standardima. Pouka iz ovoga je kad kupuješ gledaj na starost boce. Drugo, najbolje da imaš atest na boce koje idu uz auto ako kupuješ vani. Drugo, ko kupi auto ne metan može da vozi, ako je sve ok, dok zakon ne stegne. Roberto mi je predložio paneAG da svratim da mi pregledaju instalacije. Posle podne sam svratio kod njih i čovek onako malo pogleda i rece mi slično kao i onaj na mašincu. Rekli su mi da ugradnja novog uređaja sa jednom bocom od 7kg košta 1850€. To mi je bilo čudno jer sam od ranije čuo da je ugradnja oko 1200-1500€. Na moj komentar da BRC pančevo radi jeftinije, momak iz paneAG mi kaže da idem kod njih. Da mu se nisam dopao? smile Šalu na stranu. Sutra ujutro idem kod BRC ledi pančevo za dalje informacije i čujemo se.. pozz... Dragan.
Sačuvana
dadja
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 17 август, 2009, 16:29:33 »

Evo ja predjoh 10000 sa mojim uredjajem i mogu samo da ga pohvalim( samo da ga ne ureknem). Uradio sam redovan servis za plin (2500 din) to su dva filtera i stelovanje. Sto se tice voznje upravo se vratih sa mora i mogu reci da nema razlike u odnosu na benzin sto se tice kako vuce i ubrzava.
U vezi sa metanom ja bih ga zaobilazio jer nema ga svuda da se sipa a i boce su mnogo teze tako da vise optrerecuje auto. Naftni gas imas svuda da sipas, sto je velika prednost a ne da juris pumpu.
Naravno treba izbegavati auto u koji je ugradjen plin ako nema atest.
Sačuvana
terzin
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 17 август, 2009, 22:54:35 »

vidim da je u gore pomenutoj firmi sad na snazi i popust pa cu ih zvati sutra da cujem cenu
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 17
  Štampaj  

Prebaci se na: