Panda Club Serbia
10 децембар, 2018, 21:52:02 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Lupkanje tj. caktanje u motoru  (Pročitano 1074 puta)
Alen 992
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.2 8v MPI

« poslato: 16 октобар, 2014, 10:00:20 »

Imam jedan veoma iritantan problem. Glasno lupkanje tj. caktanje pocne cim se auto upali i ne prestaje ni kada se zagreje i prisutno je kako na leru tako i u voznji i raste mu ucestalost srazmerno sa obrtajima. Cuje se negde u gornjoj polovini motora. Ventili su provereni i svi su odlicno nastelovani a takodje i bregasta nema nikakvog lufta. Svecice i kablovi su novi. Ulje je takodje novo i na nivou je. Auto odlicno pali i radi veoma mirno, takodje extra ubrzava (osim sto ponekad veoma malo trza kada se da pun gas u drugoj-trecoj), znaci sve je ok ali je zvuk nepodnosljiv. Inace, problem se javio nakon puta do Bg-a i nazad.
Sačuvana
mc
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 16 октобар, 2014, 20:14:15 »

Što implicira da ne dolaziš u Beograd jester haha
Sačuvana
Alen 992
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.2 8v MPI

« Odgovor #2 poslato: 17 октобар, 2014, 20:17:08 »

Ma na tamo i u Bg-u je sve bilo extra Wink Mozda se Pandici dopao Bg, pa bi htela da se vrati lol
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #3 poslato: 19 новембар, 2014, 08:26:17 »

I kod mene se to cuje i sumljam na hidropodizace... Da li je to ko menjao?

Posle konsultacija sa jednim majstorom- PAnda nema hidropodizace lol samo stelovanje ventila, ali on kaze da ne valja ni ako se ne cuju ventili, da to onda znaci da su pretegnuti...
« Poslednja izmena: 26 новембар, 2014, 09:17:49 nitro » Sačuvana

Alen 992
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.2 8v MPI

« Odgovor #4 poslato: 12 јануар, 2015, 20:26:46 »

Pa ovako, problem sa caktanjem se povremeno izgubi tj. od nekih 10 voznji u jednoj se cuje... O.o Da li je moguce da je neka od soljica ventila? A problem sa blagim trzanjem pri ubrzanju sam resio stavljanjem odgovarajucih svecica (iako su me u prodavnici ubedjivali da ide NGK BCP6E i da se slobodno vratim ako hocu da zamenim) lol Inace, uzeo sam naravno NGKr V-line BKR5EZ. Wink To sam i ja cuo, pogotovu kod Fiatovih motora, da treba onako tiho da cakcu... smile
Sačuvana
palvet
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

Punto 3 - 2011. g., 1242 cm3 44kW Dynamic AC 5P

« Odgovor #5 poslato: 12 септембар, 2017, 13:48:36 »

:threaten:I meni se cuje povremeno caktanje iz motora. S pocetka nisam obracao paznju, dok me nisu "trolovali" u jednom poznatijem servisu. Predlog je bio da "otvore motor da vide o cemu se radi i da, ako treba urade generalnu". Inace, auto ide super. Vuce, ne trosi ulje. Merili su mu - u drugom servisu pritisak ulja. Uobicajen je. Neko kaze ventili, neko ventil benzinskih isparenja, neko da se cuje kuckanje jer nema katalizator. Neko tvrdi da je zbog loseg goriva. Uglavnom, ja od tada prodjoh 45000km (uz redovne servise) bez ikakvih problema. Istina - jedino sam imao , zaista problem kada sipam na odredjenim pumpama gorivo. Hoce da trza u voznji. Verovatno jer im je gorivo "krsteno" ili prljavo.
Sačuvana

Veterinar hitna služba Voždovac
palvet
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

Punto 3 - 2011. g., 1242 cm3 44kW Dynamic AC 5P

« Odgovor #6 poslato: 10 мај, 2018, 10:23:58 »

Molim preporuku za korektnog majstora da mi pregleda motor i da preporuku gde da uradim ili uradi "osvežavanje". Planiram da još dugo vozim ovaj auto pa bih da ga "podmladim". Ako je protivno pravilima foruma može i na pp.
Drugar koji se pomalo razume u mehaniku sumnja da su problem ležajevi i predlaže da se otvori karter i to pogleda.
« Poslednja izmena: 10 мај, 2018, 11:05:52 palvet » Sačuvana

Veterinar hitna služba Voždovac
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 31 мај, 2018, 07:36:59 »

Molim preporuku za korektnog majstora da mi pregleda motor i da preporuku gde da uradim ili uradi "osvežavanje". Planiram da još dugo vozim ovaj auto pa bih da ga "podmladim". Ako je protivno pravilima foruma može i na pp.
Drugar koji se pomalo razume u mehaniku sumnja da su problem ležajevi i predlaže da se otvori karter i to pogleda.

Ono sto ja smem da preporucim je Zeljko iz Dobanovaca.
Mnogima od nas sa foruma je odrzavao i servisirao pande.

065-3887766

Pozovi se na mene slobodno   ( Robi sa foruma)
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na: