Panda Club Serbia
20 април, 2014, 23:18:50 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3
  Štampaj  
Autor Tema: Menjac za Pandu  (Pročitano 4861 puta)
gibanitza
Administrator
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #15 poslato: 05 август, 2012, 16:46:27 »

Imam seat marbelu, evo vec dve godine kako pezivljavamo i mogu reci da je prilicno zilav auto sobyirom na to da je 89 godiste kao i ja  laugh ali naisli nam crni dani menjac je na korak da vrisne, melje kao krunjac kukuruza..majstor kaze da nadjem polovni jer steta da bacim dobar motor i pristojno sacuvanu karoseriju..da li znate gde mogu da nabavim menjac za motor 900cc "89" godiste, ili ako pase sa nekog drugog auta.. Hvala ljudi smile

Znaš kako, ne znam baš najbolje sve podatke u vezi ove teme, ali ono što znam je da sam video i zamalo kupio Marbellu 90 i neko godište sa Polovim menjačem. To su neke poslednje generacije i mogu ti reći da je ono bilo fenomenalno za vožnju.

Dalje, sigurno paše od Pande a možda i od Juga 45, mada ne verujem. Nadam se da će ti neko upućeniji reći nešto više o tome
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
Jacan89
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 05 август, 2012, 23:07:38 »

Imam seat marbelu, evo vec dve godine kako pezivljavamo i mogu reci da je prilicno zilav auto sobyirom na to da je 89 godiste kao i ja  laugh ali naisli nam crni dani menjac je na korak da vrisne, melje kao krunjac kukuruza..majstor kaze da nadjem polovni jer steta da bacim dobar motor i pristojno sacuvanu karoseriju..da li znate gde mogu da nabavim menjac za motor 900cc "89" godiste, ili ako pase sa nekog drugog auta.. Hvala ljudi smile

Znaš kako, ne znam baš najbolje sve podatke u vezi ove teme, ali ono što znam je da sam video i zamalo kupio Marbellu 90 i neko godište sa Polovim menjačem. To su neke poslednje generacije i mogu ti reći da je ono bilo fenomenalno za vožnju.

Dalje, sigurno paše od Pande a možda i od Juga 45, mada ne verujem. Nadam se da će ti neko upućeniji reći nešto više o tome

Da za ovaj auto se vredi pomuciti i naci menjac, hvala na informaciji smile video sam posebnu sekciju oko toga sta na sta pase pa ako ne nadjem ovde pomoc potrazicu je tamo smile Hvala jos jednom smile
Sačuvana
midan
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 06 август, 2012, 00:10:35 »

Veljo a za koji tacno motor trebas menjac i koje ti je godiste auto?Na Pandama ima dosta razlicitih menjaca...Mozda se i taj tvoj moze popraviti ako nadjes delove i dobrog majstora...Meni jednom trebao menjac za Bravo 1,4 i nije ga bilo ispod 250€ a kad sam ga otvorio stradao samo diferencijal,nazovem drugara on kaze imam ja 50€(a diferencijal se posebno skine na srafove),nabacio taj drugi i vooziiiii!
Sačuvana
veljasef
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 06 август, 2012, 00:58:30 »

sredjeno odavno,menjac od seicenta,zvono od una i nosaci menjaca od pande je taj novi menjac od 3 razlicita auta ?!...pa vi vidite...nemam reci! ali slajka sve full,sve super... lol
Sačuvana
Jacan89
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 06 август, 2012, 12:27:07 »

Veljo a za koji tacno motor trebas menjac i koje ti je godiste auto?Na Pandama ima dosta razlicitih menjaca...Mozda se i taj tvoj moze popraviti ako nadjes delove i dobrog majstora...Meni jednom trebao menjac za Bravo 1,4 i nije ga bilo ispod 250€ a kad sam ga otvorio stradao samo diferencijal,nazovem drugara on kaze imam ja 50€(a diferencijal se posebno skine na srafove),nabacio taj drugi i vooziiiii!

Znas li druze gde bih mogao da nadjem menjac za ovo moje cudo, marbella "89" 900cc?
Sačuvana
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 06 август, 2012, 15:13:58 »

A jel to sokocalo ima isti menjac ko Panda?
Sačuvana

Kad pametniji popuste, budale zavladaju.
Jacan89
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 06 август, 2012, 17:20:34 »

A jel to sokocalo ima isti menjac ko Panda?

Sve je ostalo isto kao panda, koliko ja znam seat je to pravio kao zastava ficu..znaci trebalo bi da pase menjac sa pande iz tog godista i kubikaze.. nema na izdisaju je.. mda
Sačuvana
midan
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 08 август, 2012, 19:05:44 »

I ja mislim da bi trebalo da ti pase menjac od Pande 900 kubika(neke starije) jedino je problem sto su te starije Pande sve sa 4 brzine!Jel tvoj menjac sa 4 ili 5 brzina?Mislim da moj drugar ima menjac sa 4 brzine...Ja sam imao cak i Pandu 1000 fire sa 4 brzine!
Sačuvana
Jacan89
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 10 август, 2012, 06:24:59 »

I ja mislim da bi trebalo da ti pase menjac od Pande 900 kubika(neke starije) jedino je problem sto su te starije Pande sve sa 4 brzine!Jel tvoj menjac sa 4 ili 5 brzina?Mislim da moj drugar ima menjac sa 4 brzine...Ja sam imao cak i Pandu 1000 fire sa 4 brzine!

Ova moja ima 4 brzine..to je neki menjač sa dve poluge birača..ako paše, super smile
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 20 октобар, 2012, 12:43:39 »

Crko mi na menjacu diferencijal... Uzeh od rodjaka njegov stari menjac( riknula mu peta brzina ) pa ce majstor prepakovati ( uz kockanje 50-50 posto da i na njemu ne valja diferencijal. Elem kaze lupka i na ovom drugom ali moguce je da se cuje zato sto nema ulja u njemu... Sada cekam da to prepakuje i namontira i nadam se da ne moram baciti 100-200 jeurija na neki polovan menjac... Osim ako neko zna gde ima na prodaju taj diferencijal polovan ili nov... U svakom slucaju javljam se po zavrsetku radova.
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 20 октобар, 2012, 14:16:31 »

Da malo pojasnim celu stvar. Pre nekih godinu dana kad motam na desno pocelo ozbiljno da se cuje neko lupkanje kad motam na desno i pod gasom. To je trajalo sve do skoro kad se lupkanje pocelo cuti i na pravcu ali samo kad je dodat gas ( naravno u brzini ). Majstor malo pomucio dok je otkrio sta je a onda mi to  nezno saopstio dok smo se vracali sa probe u garazu ( nije me strfila srcka  scare ) . Na dizalici, podignut auto, ubacen u petu i polako gas... Na samom pocetku okretanja tockova cuje se metalno lupanje iz menjaca ( diferencijal ) i prenosi na desni tocak vibracije... Inace isti zvuk se cuje u svakoj brzini i samo pod gasom. Bas sam se "obradovao" sa ovom vescu!   suicide_fool
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 23 октобар, 2012, 09:06:31 »

Po rasturenom menjacu utvrdjeno da se ipak raspala lamela!!! Sada napokon znam sta je lupalo! Po zameni iste ili celog seta javljam se.
Sačuvana
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 23 октобар, 2012, 13:00:35 »

Ufff Dobro je!
Sačuvana

Kad pametniji popuste, budale zavladaju.
Joe
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 23 октобар, 2012, 14:28:32 »

Ako hoćeš da imaš siguran auto, promeni ceo set.
Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 23 октобар, 2012, 14:58:09 »

Cuo se sa majstorom, upravo ugradjuje valeo set, za koji minut odoh po makinu...  dance1
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3
  Štampaj  

Prebaci se na: