Panda Club Serbia
10 децембар, 2018, 21:55:16 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4
  Štampaj  
Autor Tema: Menjac za Pandu  (Pročitano 7710 puta)
roberto_s
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 24 октобар, 2012, 07:19:49 »

Cuo se sa majstorom, upravo ugradjuje valeo set, za koji minut odoh po makinu...  dance1
Vladane, zna li se cena Valeo seta?
Sačuvana
Bunda
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 24 октобар, 2012, 14:05:37 »

Pozdrav drustvo.
zanimalo bi me   lamela za  pandu 4x4 dali pase od nekog  drugog auta

zahvačjujem  na  brzom odgovoru unaprijed  dance1
Sačuvana

Nepsujem,nepušim ,nepijem,bemti upade mi cigareta u pivo smile
remiks
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 24 октобар, 2012, 18:20:14 »

Nema vladann-a, verovatno ga strefila srcka kad je otisao kod majstora pa mu ovaj rekao koliko sve kosta  jester jester

@Bunda : ne znam, ali verovatno ce se guru javiti sa tacnim odgovorom  good
Sačuvana
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 24 октобар, 2012, 18:33:35 »

@Bunda

Ne znam, valjda pase isto kvacilo kao i za 2x4 Classic. Menjaci znam da su razliciti ali mislim da je set kvacila isti. Mozes proveriti na
 e-peru po broju motora i godistu, odnosno po kataloskim brojevima u radnji.....
Sačuvana

Plin je za kuvanje, dizel je za oranje, a benzin je za voznju.
Bunda
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 25 октобар, 2012, 09:36:41 »

Zahvaljujem na odgovorima fan
Sačuvana

Nepsujem,nepušim ,nepijem,bemti upade mi cigareta u pivo smile
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 27 октобар, 2012, 10:49:29 »

E pa drugari jeste me strefila srcka. Da odgovorim odma : nasao majstor set valeo za 7200 din, ali avaj pored smrdljive lamele ipak se i dalje cuje onaj prenosnik iz menjaca ( diferencijal ) tako da me ceka zmena i celog menjaca uz ponovnu zamenu ulja i kupovine tecnosti za ciscenje pranje polovnog menjaca... Sto ce malo sacekati oko mesec ili dva dok se zarade pare a dotle cemo lepo kombinovati busplus i autonoge!!!  pardon
Sačuvana
DREXY
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 16 новембар, 2012, 08:30:08 »

Firma koja radi kao podizvodjac radova za moju firmu, koristi pande kao sluzbena vozila. Ja sam se malo raspitivao kod njih oko odrzavanja i rekose mi da je njima na jednoj pandi pukao zupcanik (diferencijal) i da im je majstor stavio diferencijal sa stare fice i da pase fabricki i da je uz to i kvalitetniji od pandinog. Sad ja nisam proveravao, ali je u svakom slucaju jeftinije ako moze da se zameni samo zupcanik umesto celog menjaca. Raspitaj se kod majstora da ti pogleda.

Kako zvuci kada ode diferencijal ,cisto da znam ako pocne i meni da se desava?
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 16 новембар, 2012, 11:42:59 »

Pa u svakom slucaju krajem meseca idem na remont menjaca i pisacu o tome. Zvuk koji se cuje je tupo lupkanje na pravcu pod  gasom u skoro svim brzinama a na motanje u desno pogotovo na uzbrdicama prenosi lupanje na desnu poluosovinu i deluje kao da je otisla kugla ili homokineticki zglob.
Sačuvana
remiks
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 16 новембар, 2012, 21:17:21 »

Pa u svakom slucaju krajem meseca idem na remont menjaca i pisacu o tome. Zvuk koji se cuje je tupo lupkanje na pravcu pod  gasom u skoro svim brzinama a na motanje u desno pogotovo na uzbrdicama prenosi lupanje na desnu poluosovinu i deluje kao da je otisla kugla ili homokineticki zglob.

I ja imam iste simptome, mislim Panda  angry2 angry2 Za neki dan ide kod majstora pa se sve nadam da je ipak homokineticki kao sto mi je majstor rekao pre neki dan kad sam ga pitao sta to moze biti.
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 17 новембар, 2012, 18:09:15 »

Pa i meni majstor isto reko ali kad je licno pregledao auto bilo je: " uuu jbg matori ovo menjac rikno!!!"   suicide Prijatelju zelim ti iskreno pokvaren homokineticki !!!  biggrin Ipak je jeftinije od menjaca, zar ne? Wink
Sačuvana
remiks
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 18 новембар, 2012, 20:30:01 »

Dace bog da je homokineticki  yes ili recimo onaj pleh kod auspuha  jester
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 06 децембар, 2012, 12:42:20 »

Evo mene opet! Menjac napokon sredjen!!! Velika zahvalnost Doktoru Zeljku!!! Elem, posle mnogo jurnjave, nerviranja i ostalih peripetija ko sto rece jedan pametan covek ko nema u vuglu ima u guglu, izguglah ovde na forumu informaciju da Majstor Doktor specijalista za Fiat radi i menjace. U dogovoru sa kraljem odrzavanja  Fiata i zakazanom terminu pojavih se u Dobanovcima sa voljenom Pandom u servisu i posle par dana dobih je nazad sa ispravnim menjacem! Elem, mucen raznim mukama pocevsi od cene ispravnog menjaca pa do odluke kome poveriti popravku pokvarenog i da li se moze isti namestiti odlucih se za servis Raskovic!!! Meni je stradao diferencijal u menjacu a dosao sam u posed drugog menjaca kome je stradala peta brzina. Majstor Zeljko je to sve sredio i od dva napravio jedan ispravan, sto i nije bilo bas tako lako. Postojala je i kombinacija da skinem menjac i posaljem ga u Sabac, jer tamo postoje dve radionice koje se bave remontom istih ali sam odustao od toga jer nisam bio siguran kako ce to ispasti mada na Fiatovom forumu ih hvale da su dobri ( ipak vise verujem Doktoru, hvala).  Inace, sabrano cena-kvalitet-mukeokosvega i cinjenica da mi je doktor-specijalista na 20 minuta voznje od kuce... Izbor je bio prost. Auto se sada u voznji ponasa kao prvog dana kada sam ga kupio pa cak imam utisak i da ide malo bolje a i sve mi se cini da se i potrosnja vratila u onih famoznih "pet litara bez divljanja". Ako imate dodatna pitanja rado cu vam odgovoriti svima. I jos jednom : Doktore veliko HVALA i vidimo se uskoro!!!  drinks 
Sačuvana
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 06 децембар, 2012, 21:11:52 »

Evo odmah da te pitam, da ne cimam Zeljka, za kolko te je olaksao evrija. Meni se cini da mi slicna akcija ne gine.
 Pozdrav good
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 07 децембар, 2012, 11:48:01 »

Meni je cena bila korektna, gledano na kolicinu posla i znajuci koliko su mi trazili ostali ( kupovina drugog menjaca od 170 do 300 ili popravka u Sapcu gde su trazili od 100 do 150 ojura + postarina za kurirsku sluzbu koja je oko 4.000 din, a nisam siguran kako bi to ispalo ) izaslo me je 110 evrica.
Sačuvana
midan
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 17 децембар, 2012, 23:41:29 »

Imam ja menjac od Punta 1,1(potpuno ispravan) al taj menjac nepase na Pandu,pase na blok i sve to ali poluosovine su drugacije a i birac,novije Pande(posle1999) imaju 2 sajle a Punto kec ima jednu sajlu i jednu polugu...A na puntu je i prenos drugaciji(krace su brzine).Ugavnom ako nekom treba za Punta ili oce nesto da budzi na drugi auto menjac je 120 novaca,a moze i 150 sa ugradnjom...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4
  Štampaj  

Prebaci se na: