Panda Club Serbia
10 децембар, 2018, 21:53:36 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4]
  Štampaj  
Autor Tema: Menjac za Pandu  (Pročitano 7708 puta)
d.e.x.
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: 10 новембар, 2016, 18:51:42 »

jel bi bio neko ljubazan da fotografise motor i menjac pande pa da mi posalje fotografiju na viber ili whats up.   blink
Radio sam skoro ravnjanje glave i menjanje dihtunga glave i sad vidim neku rupu a cini mi se da nije bila.
Ispod o ringa koji kod pandi uvek slinavi, na mestu gde menjac ulazi u motor.
Sad je neka otvorena cetvrtasta rupa i mogu da vidim kako se vrti zamajac ili sta vec.... A ranije to nisam video nego kao da je na tom mestu bila neka maska.
Majstor mi kaze da je tu uvek bila rupa ali mogu da se zakunem da nije. Debilno mi da imam rupu u menjacu,kontam upada voda,prasina....

Nemam pojma koj servis za postavljanje slika radi inace bih postavio neku fotku.
Ako nekoga ne mrzi,samo digne haubu ,slika i posalje fotku.  Da ne prepadam ljude po gradu da ih cimam da otvaraju haube na semaforu.   biggrin
hvala
Dejan 065/8327373

Sačuvana
miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: 10 новембар, 2016, 19:43:37 »

Dejane, majstor je u pravu. Na tom mestu postoji rupa, otprilike 5x3cm. Ona je zatvorena gumenim čepom i majstor ga je verovatno izgubio negde.
Sačuvana
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: 10 новембар, 2016, 20:04:36 »

pffff......znao sam da ima nesto i da nije rupa. 
posto je uspeo da zagubi tu gumu,sad ce ulaziti voda i prasina. moracu da pojurim tu gumu po nekim otpadima.
hvala na brzom odgovoru!!   drinks
Sačuvana
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 12 новембар, 2016, 09:35:24 »

Deki, imas u bolje snabdevenim farbarama i gvozdjarama aluminijumsku samolepljivu traku . Kao ona obicna za pakovanje kutija, samo je aluminijumska. Uzmi jedan kotur, trebace ti za sve i svasta, i njome zatvori taj otvor. Naravno, prvo deo oko otvora ocisti nitrom pa zalepi u dva sloja malo te trake.
Kod mene pandojlo presao 140000 km sa tom rupom otvorenom, nisam imao nikakvih problema.

Evo cemu sluzi ta rupa ( navodno iskustvo staaaaarih vozaca). jester jester jester jester
Kad lamela toliko propadne da auto nece da se pomeri, a moras da ga oteras na zamenu seta, onda izbuckas flasu kokakole i kroz taj otvor naspricas po lameli i korpi. Ostavis jedno sat vremena i kad soda i secer odrade svoje, i lagano ka majstoru.

Pu, pu, pu, ja nisam imao prilike i razloga da ovo probam. Nek tako i ostane.
Pozdrav
Sačuvana
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 15 новембар, 2016, 19:46:40 »

hahahah,cudi me da u fiatu nisu napravili neku oznaku pored te rupe. neki coca cola logo ili nesto slicno.
kakav je to auto bio i cega su se sve vozaci pandi setili .  nema vise takvih automobila.
mene je moja pandica sluzila 5 godina do jaja. onda odlucih da uradim veliki servis i sve podje naopako.
od tog servisa sam imao 10 kvarova  ( za 4 meseca) a do tada (5 godina voznje) nisam maltene ni sijalicu promenio.
ta rupa i taj izgubljeni cep za tu rupu su najmanji problem.
ali ta prica trazi otvaranje nove teme pa da ne smaram ..... 
 drinks
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #50 poslato: 09 децембар, 2017, 13:47:40 »

Pozdrav, 
Posto je Panda zavrsila kod tasta, posle danasnje nostalgicne voznje vidim da se palica menjaca ponasa ko varjaca u vangli znac, sve sem da je cvrsto postavljena i da ima H hodove, ubacuje i izbacuje lepo iz brzina al se sva klima, klati, praznog hoda koliko hoces, dal je neko imao slicno stanje da mi prenese iskustvo, sta je tu otislo...  drinks
Sačuvana

roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 11 децембар, 2017, 14:06:54 »

Pozdrav, 
Posto je Panda zavrsila kod tasta, posle danasnje nostalgicne voznje vidim da se palica menjaca ponasa ko varjaca u vangli znac, sve sem da je cvrsto postavljena i da ima H hodove, ubacuje i izbacuje lepo iz brzina al se sva klima, klati, praznog hoda koliko hoces, dal je neko imao slicno stanje da mi prenese iskustvo, sta je tu otislo...  drinks

Nitro, ja sam upravo zbok ovoga sto navodis uzeo kod Milana taj plasticni zgob u korenu rucice menjaca, polovan naravno jer nov nisam ni trazio, i situacija se popravila ali neznatno.
Ako je tast iskusan vozac, nece mu smetati.
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #52 poslato: 12 јун, 2018, 05:29:19 »

Jucerasnja situacija, tast je nekako uspeo da ostane bez menjaca, tj, desna sajla se zaglavila, ostala u polozaju napred, rucica je ispala iz onog lezista sa belim plasticnim prstenom za tu sajlu koji se okrnjio i sad nema saltanja ni u jednu brzinu, dal ima taj prsten da se kupi ili ide ceo sklop? KOja je cena polovnog, kako skinuti sajle sa onih kugli kod rucice?
 drinks
Sačuvana

roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: 12 јун, 2018, 12:57:15 »

Jucerasnja situacija, tast je nekako uspeo da ostane bez menjaca, tj, desna sajla se zaglavila, ostala u polozaju napred, rucica je ispala iz onog lezista sa belim plasticnim prstenom za tu sajlu koji se okrnjio i sad nema saltanja ni u jednu brzinu, dal ima taj prsten da se kupi ili ide ceo sklop? KOja je cena polovnog, kako skinuti sajle sa onih kugli kod rucice?
 drinks

Nisam bas najbolje razumeo, ali i  ja sam menjao taj beli prsten, tj, shalt keglu sto bi rekli ljudi. Imao sam malo veci luft u rucuci menjaca pa sam od Milana dobio neku polovnu uz napomenu da verovatno necu dobiti bog zna kakvo poboljsanje. i tako i bi.
Morace da radi gedorica sa produzetkom. Javi se Milanu za taj deo, verujem da ima.
Milanov broj ti saljem u PP
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]
  Štampaj  

Prebaci se na: