Panda Club Serbia
15 новембар, 2018, 14:25:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Doživljaj sa autoputa BG-NI  (Pročitano 1843 puta)
nemauser
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

Dve su stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost.

« poslato: 20 јануар, 2011, 09:56:36 »

KAO DA JE BIO SAN

Utorak 18.01.2011. jutarnji časovi, negde oko 9h u blizini Jagodine na autoputu Beograd-Niš...
Vozim službeni Renault scenic i putujem sa kolegom na teren u Zaječar. Idemo mi tako lagano
nekih 140 km/h desnom trakom, nema nikog nigde na putu, kad odjednom u daljini ispred nas
nazire se u magli neki crni objekat kvadratnog oblika.
S obzirom da ovh dana čak ni ne jedem od uzbuđenja zbog iščekivanja dana kada ću dobiti neki
dinar i ostvariti svoj svake noći sanjan san da vozim svoju Pandu, nešto mi je govorilo da moram
da saznam identitet tog kockastog crnog pokretnog objekta koji se sad već polako gubio u magli
u daljini.
Ubrzam malo, na nekih 150 km/h i polako počnem da savlađujem tu, čini mi se beskonačnu
distancu do željenog objekta. Prolaze minuti kao sati i napokon približavam se na rastojanje
dovoljno da misteriozno vozilo postane vidljivo i.....

Da! To je moje toliko sanjano vozilo - FIAT PANDA VAN 1.1 sa sve onim TELECOM ITALIA na vratima.
Na mestu vozača devojka sa smeđom kovrdžavom kosom i naočarima za sunce, na branicima
JA tablice, ja sam srećan jer u tom trenutku je i najmanja trunka kolebanja oko kupovine Pande
zbog kojekakvih glupih razloga kao što su kreditna prezaduženost i sl., u potpunosti isčezla.

Odlučan i rešen krećem dalje napred put ostvarenja svog sna, uključujem levi pokazivač pravca,
kick-down na seniku automatik, ubrzavam lagano i prelazim u levu traku, kad ne lezi vraže...
145 km/h, 150,...155, ali večnost prođe, a Panda i dalje pored mene.
Napokon, posle dugo, dugo vremena pretekoh moju Pandicu koja deluje tako moćno spram
svoje konstitucije.

I eto, svako veče i dalje sanjam isti san i čekam dan kada ću sesti u moju Pandu i krenuti s njom
u beskrajne pustolovine.

M.T.
Sačuvana
roberto_s
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 20 јануар, 2011, 10:09:36 »

Da moze, moze, al sad , koliko je pametno, odrastao si covek pa proceni sam.
 Sa gumama 145/13/80 , sve preko 115 kn/h meni je napor. Osim toga, vozilo je tesko jedva nekih 750kg, i zamisli sta moze da se desi pri brzinama vecim od 130/140 kada se mimoidjes sa zalaufanim sleperom. Pamet u glavu, panda nije za ku***nje. Panda je da se uziva, a to znaci do 115/120 i to oprezno.Verujem da ce se vecina vlasnika sloziti . read read rtfm rtfm rtfm drinks
Sačuvana
IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20 јануар, 2011, 11:00:00 »

@Robi : dakle i na renou cajger laže
           preticanje devojke je trajalo celu večnost-znači nije brzo......... haha haha

ma Panda je nenadje jester

@nemauser  samo Ti skupljaj novce,nećeš požaliti,..............................
osim ako nisi požalio što nisi ispisao svoj broj mobilnog na desnom prozoru  on_the_quiet on_the_quiet on_the_quiet
Sačuvana
nemauser
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20 јануар, 2011, 13:15:01 »

@Robi : dakle i na renou cajger laže
           preticanje devojke je trajalo celu večnost-znači nije brzo......... haha haha

ma Panda je nenadje jester

@nemauser  samo Ti skupljaj novce,nećeš požaliti,..............................
osim ako nisi požalio što nisi ispisao svoj broj mobilnog na desnom prozoru  on_the_quiet on_the_quiet on_the_quiet

@IFA
He, he, he,...
Nemoj tako, ja sam ženjen čovek  Wink
Sačuvana
nemauser
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 20 јануар, 2011, 13:22:03 »

Da moze, moze, al sad , koliko je pametno, odrastao si covek pa proceni sam.
 Sa gumama 145/13/80 , sve preko 115 kn/h meni je napor. Osim toga, vozilo je tesko jedva nekih 750kg, i zamisli sta moze da se desi pri brzinama vecim od 130/140 kada se mimoidjes sa zalaufanim sleperom. Pamet u glavu, panda nije za ku***nje. Panda je da se uziva, a to znaci do 115/120 i to oprezno.Verujem da ce se vecina vlasnika sloziti . read read rtfm rtfm rtfm drinks

@roberto_s
Bez brige. I ja se slažem da sam sa 31 odrastao čovek.
Ova pričica je više opis mog doživljaja Pande i još po koje sitnice u i oko pande.
Taman posla, da bih ja tako postupao sa svojom Pandicom.
Ipak je to auto na koji računam da će me služiti makar nekoliko godina.
A to je jedino i isključivo moguće uz pravilnu negu, održavanje i brigu o autu.
Dakle vitamini, q10 protiv bora, regenerator,... beee
Maziću je paziću je i zvaću je Milica  biggrin

Hvala svim pandistima na dobronamernim savetima, u svakom slučaju.

Sačuvana
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 20 јануар, 2011, 13:48:34 »

Maziću je paziću je i zvaću je Milica  biggrin

Milica..... moozeeee. Nek je krstenje sa srecom. whistle
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #6 poslato: 20 јануар, 2011, 14:07:29 »

Ma idu Panduljci ko blesavi. S tim što ja moju nisam terao preko 140 km/h, mada nisam primetio da joj je to nešto smetalo.
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
bibazoki
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 20 јануар, 2011, 15:11:24 »

NIJE SVE U BRZINI !  HAUG  yes
Sačuvana

RENO4+PANDA4+4=12
andrey
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 20 јануар, 2011, 15:57:41 »

Gas do daske! Wink
Sačuvana
jokicm
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 08 мај, 2011, 18:07:52 »

Pozzzz drugari, da se nadovezem na diskusiju...
1. Panda ide glat 140, jedino je problem kad prodjes pored kamiona ili autobusa, hehehe, da je odrzis na putu. moze i vise, ali sa 140 je sasvim OK...
2. Robi, Panda je auto za sve namene, pa i za...
3. Moj dozivljaj sa autoputa Bg-Nis, iz decembra 2010. Vozim sluzbenu alu od 2500 ccm, Volvo V70, nekih 130-140km/h,
u rejonu Cuprije negde... U ledja mi se nabio crni Pasat i prati me vec dugo. Pop...im i stisnem gas, predjem 150, kad on iza mene pocne crveno- plavo svetlo i viju viju, obidje me i upali na zadnjem staklu-policija, pratite nas- i tako do benz.pumpe na parking. Stane on, stanem ja, i cekam... Izlazi saobracajac na zadnja desna vrata, a sa prednjih izlaze dva tipa 2 sa 2, u civilu... Dolazi saobracajac uredno do mene, ja i dalje sedim u kolima i cekam, - Dokumenta molim vas... Vozili ste 156 km/h, podjite samnom da vidite video zapis i sliku...-
Sta cu, podjem, stvarno lepo izgleda Volvo od pozadi kad se pogleda snimak, hehehe/al kiseli hehehe/. Lepo mi objasni covek da im dodjem 5000 u roku od nedelju dana, nema kaznenih bodova, nema sudjenja, napravi zapisnik, dade mi priznanicu za uplatu, i jos me pita imam li primedbi na zapisnik. Ko je lud da daje primedbe...
 A auto je sa Zajecarskim tablicama, izgleda sasvim obicno... Ko zna sta se krije unutra...
I to je to...
Kad pogledas i nije neki dozivljaj... Kako se uzme...
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #10 poslato: 08 мај, 2011, 18:44:51 »

Los dozivljalj za novcanik  sorry
A taje se plavi, taje...
Sačuvana

gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #11 poslato: 10 мај, 2011, 07:40:42 »

Kakvi pokvarenjaci, pa oni su te namerno navukli na prekršaj. Generalno, cajgeri lažu pomalo u plus, dakle kada piše 130 ti zapravo ideš oko 120 (može se lako proveriti na GPS-u), tako je mi je bilo na Pandi a tako je i na Polu. Verujem da si vozio tu negde na granici ograničenja, ovi su snimili besan auto, što kažeš čekali da popizdiš i upecali te...

Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na: