Panda Club Serbia
10 децембар, 2018, 19:37:56 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 5
  Štampaj  
Autor Tema: Još se ne vozi ali jednog dana...  (Pročitano 6614 puta)
gibanitza
Administrator
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« poslato: 29 септембар, 2011, 20:59:53 »

Desilo mi se nešto neočekivano. Jedan od mojih drugara iz udruženja Buba-Beograd mi je uputio poruku i pitao: "Gibo, hoćeš moju Bubu na poklon?", a ja pošto sam najranije detinjstvo proveo vozeći se u Bubi i pošto sam već imao dva komada ovu jednostavno nisam mogao da odbijem  lol

Auto je u mehanički sasvim solidnom stanju ali je limarijski katastrofa. U narednih godinu-dve dana (zavisno od finansija), ostaje mi da joj zamenim patose i tunele (sajtne), dok ću karoseriju ostaviti u ovako jadnom stanju jer je to tzv. ratlook ( http://rat-look.com ) možda u nekom trenutku rešim (skupim novce) pa je sredim u kompletu, sve u svemu neko vreme će sedeti u garaži u vikendici... Malo slika:

Napušta prapostojbinu (mislim da je celog života bila dorćolska Buba, drugar je bio drugi vlasnik):

Ovde će biti neko vreme:

Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 30 септембар, 2011, 09:03:02 »

pa ovo je  (skoro) bolje nego da si dobio na loto-u !!!posto sam i ja bio bubicar zavidim ti. kako meni neko ne pokloni tako nesto ??!!   cray
1200 jugoslovenka....   '74 , a??
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #2 poslato: 30 септембар, 2011, 12:41:12 »

Opa Dex, ubode ga iz prve! (ili znaš Dragana  biggrin ). Tačno je, u pitanju je 1200j iz '74.

Taj drugar već ima jednu Bubu '66 i ima nekog Pežoa za svaki dan pa mu je ova bila višak. Probao je da je proda ali je slabo išlo, tj. nikako i jedina opcija mu je bila da je da jednom "našem" otpadniku koji ih komada u delove ali ne beše srca kamena već mi je udelio kao poklon nadajući se da ću je ja oživeti jednog dana...

Ima tu puno posla. Za početak ću morati da je prebacim na svoje ime i odjavim. Onda sledi nabavka patosa i tunela, pa potom kada jedan drugar bude imao vremena kod njega na seciranje rđe i varenje zdravog i zaštićivanje pa potom na daleke pute (al zamalo)...

Kako mi stvari sa kućnim budžetom stoje trebaće mi i dobitak na loto-u ne bih li ovu staru damu vratio na put...
Sačuvana

d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 30 септембар, 2011, 18:06:13 »

imadoh par buba pa se razumem pomalo. a Dragana da poznajem,ta buba bi zavrsila kod mene  biggrin
ja mogu da kupim jednu bubu koja je u fabrickom stanju za par stotina evra pa se premisljam. nemam garazu pa mi je zao da stoji na ulici a garazirana je od '74e. presla 35 000km,prvi vlasnik.
posto covek zna da volim bube prodao bi je samo meni tako da me ceka vec 3 godine. za ostale nije na prodaju. rekao sam mu da cu je uzeti cim joj obezbedim smestaj!  biggrin
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #4 poslato: 30 септембар, 2011, 19:05:09 »

Čuj, ima garaža u vikendicama po okolišu Beograda koje su dostupne za rentu. Mislim, ako hoćeš za neko vreme mogu da ti ponudim pola moje garaže (za dva automobila je) dok ne nađeš neko dugotrajno rešenje...
Sačuvana

VLAJA
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 02 октобар, 2011, 13:48:34 »

fan :fan:Bravo majstore opet medu bubase
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #6 poslato: 06 јануар, 2012, 18:03:13 »

Drugari, znate li ima li gde kod nas kakva prodavnica delova i dodatnih sitnica za Bube, tipa obrvica, kakvih navlaka blatobrana, lajsni...sminkeraj  tomato dospela jedna Buba u familiju,u finom stanju, pa bi joj pridodali par sitnica... pardon
Sačuvana

gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #7 poslato: 07 јануар, 2012, 18:47:21 »

Imaš Astor u Sarajevskoj (tj. Hajduk Veljkov Venac), oni su imali pre. Ima i par njih što valjaju polovne delove pa možda i kod njih ima neka (šaljem ti na pp podatke) a možda možeš da probaš i u Autici, mada ne znam da li Ivica to drži na lageru...

Koja Buba? Kakvo je stanje? Daj slike!!!!
Sačuvana

nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 07 јануар, 2012, 19:30:01 »

Buba je 1973 godište 1200cm, pazarena od prvog vlasnika, koji je vozio od aprila do oktobra, garažirao ,čuvao račune, sve papiriće i dokumentaciju od nje, presla je 153 000km , 2007god. prešpricana da se malo osveži boja i ubačen joj je plin, pomno praćeno stanje i održavanje  read i na kraju pazarena  Wink Sad je u planu da se srede i dokupe neke sitnice, malo šminke, tomato i da se kad otopli, skinu branici i krila, sve pregleda i da se nanese zaštita na čist i zdrav lim i da ostane u fabričkom stanju - po meni najlepšem.       
Slike su lošije, jer je već garažirana i čeka toplije dane  boast

Sačuvana

gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #9 poslato: 08 јануар, 2012, 17:57:40 »

Auuuu, pa ovo je primerak u A stanju!!!

Slušaj, kada su Bube u pitanju ja sam puritanac pa mi nemoj zameriti: čupaj plin napolje (jednostavno ga ne volim u vazdušno hlađenim motorima, više poremećaj nego objektivno mišljenje)! nikakva dodatna šminka osim eventualnih trepavica, pragove ne diraj, lajsne na haubi na ovaj model nisu išle (to je TAS, za nas sa jeftinijim ulaznicama) čak su i vratanca na pretincu dodatna oprema. Dalje, skidaj ove užasne presvlake, ako ti treba broj čoveka koji tapacira ta sedišta daću ti...

Sve u svemu ovaj auto je u odličnom stanju. Nadam se da ćemo se viđati ako ne na Panda onda na Buba skupovima od proleća  drinks drinks drinks
Sačuvana

nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 08 јануар, 2012, 22:42:50 »

Xexexexe,  stvari koje me užasavaju (da se niko ne naljuti - sve je stvar ukusa) su ovakve presvlake i one niklovane patosnice  suicide 
A dilema i jeste da li dodavati tu lajsnu preko sredine, lajsnu na spoju krova i strane i navlake na prednji i zadnji blatobran do praga pošto fabrički nisu išle scratch_ones_head
 Za plin, tako je pazarena, pa ćemo videti kako će ići, presvlake, verovatno misliš na http://www.vajsco.com/index.html , a za skupove, da bude zdravlja i vremena, naravno, na oba   good  drinks ali Gibo i ti da središ svoju   victory
Sačuvana

IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 09 јануар, 2012, 08:12:31 »

Oće li lićiti na ovo
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #12 poslato: 09 јануар, 2012, 08:42:04 »

@Nitro

Čuj, lajsnu preko haube nemoj dodavati ako ne može originalna da se stavi (tj. ako nema već rupe u haubi za žabice) sve ostalo jednostavno ne izgleda lepo. To na spoju krova ti isto ne treba, e sada o kojim navlakama pričaš baš mi i nije jasno, ali ako misliš na one što idu od pragova to je lepo i mislim da bi joj to ok čučnulo kao i hromirana zaštita ispod kvake na vratima. Generalno, Buba je vanvremenski klasik (isto kao i Panda, oba su dela velikih majstora svog zanata) i tu nema šta mnogo da joj se dodaje ili oduzima jer se lako pređe u kičeraj i ubije joj se lepota.

Za plin, ne obraćaj pažnju na mene, ako dobro radi sipaj vozi uživaj!  Roll Eyes Presvlake možeš da uradiš u Vajs&Co, dobri su (i skupi) ali sam pre mislio da sedišta odradiš kod tapetara (i napraviš ih da budu što sličnija fabričkim) mada vidi šta Vajs može da ti ponudi. (jesu li ti propali federi, ispada li žima - ona trava?)

da malo generalizujem - tvoj auto je u odličnom skoro pa fabričkom stanju što je danas velika retkost. Bilo bi jako besmisleno budžiti ga i oduzimati mu taj kvalitet koji poseduje. Sa druge strane moja Buba je u lošem stanju pa može da istrpi bilo šta ali i meni je cilj kroza nekoliko godina jedna akcija vraćanja na fabričko stanje do tada će biti ili ovaj rat-look fazon u kom je sada ili ću je budžiti da bude u stilu klase 11:

@IFA

To što si prikazao na slici se našrafi za jedno lepo subotnje prepodne  biggrin Samo ako nađeš delove...
« Poslednja izmena: 09 јануар, 2012, 08:46:47 gibanitza » Sačuvana

nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 09 јануар, 2012, 12:36:58 »

Za divno čudo, i tapacir i federi sedišta su jos uvek u dobrom stanju, sto se za Pandino sediste ne bi reklo   cray
Mislih na ovu lajsnu i ove navlake, i eventualno neki kacket... Ne znam  jester sad samo ideje izbijaju, kako po netu više gledam, sve mi se više sviđa ovaj vanvremenski automobil, pa ćemo videti kad otopli kako i sa čime dalje victory doduše, nadam se , bez preterivanja i kiča  scare
 drinks
Sačuvana

gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #14 poslato: 09 јануар, 2012, 15:45:37 »

Čoveče, pa ti si u slatkim mukama  fan good Skini te presvlake i uživaj u originalnom štofu pod guz'com.

Lajsna mi je previše a navlake i trepavice su ok, no naravno ukusi su različiti.

Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 5
  Štampaj  

Prebaci se na: