Panda Club Serbia
20 јануар, 2018, 22:05:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5
  Štampaj  
Autor Tema: Još se ne vozi ali jednog dana...  (Pročitano 6334 puta)
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 09 новембар, 2012, 15:32:40 »

Pa jeste...  boredom
Sačuvana

Kad pametniji popuste, budale zavladaju.
Joe
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 09 новембар, 2012, 16:07:32 »

Danas sam bio u Fiat Stojanov, to je zvanični servis Fiata. Pričao sam sa majstorima o dva motora koja se ugrađuju u
Multiplu, dizel JTD 1.9 i benzin 1.6. Saznao sam da su dizne za JTD oko 35 000 din komad, a plivajući zamajac oko 100 000
dinara. E, sad Ti vidi, mislim da niko nije lud da pre prodaje to sve zameni,nego prodaje da nebi morao on da plati zamenu.
Povoljno je što benzinac 1.6 nema taj plivajući zamajac, pa takva opasnost ne postoji,a dizne nisu problem.
Povoljnije je i to što je registracija jeftinija,a i ugradnjom plina se da voziti jeftinije. Kamp-kućica ima da leti sa Multiplom,a
po gradu mi ostaje jedan SEI na plin.   on_the_quiet
Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #32 poslato: 09 новембар, 2012, 17:48:24 »

Multipla   good  heat
Mozda pomogne
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39613&st=0
 drinks

Sačuvana

kuntalo
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 09 новембар, 2012, 20:16:09 »

Danas sam bio u Fiat Stojanov, to je zvanični servis Fiata. Pričao sam sa majstorima o dva motora koja se ugrađuju u
Multiplu, dizel JTD 1.9 i benzin 1.6. Saznao sam da su dizne za JTD oko 35 000 din komad, a plivajući zamajac oko 100 000
dinara. E, sad Ti vidi, mislim da niko nije lud da pre prodaje to sve zameni,nego prodaje da nebi morao on da plati zamenu.

A i ti si našao gde ćeš da pitaš  Roll Eyes... održavanje 1.9JTD je, koliko sam čuo, mnogo povoljnije - raspitaću se baš u ponedeljak u krštenom servisu, pa javljam pošto su cene.
Sačuvana
Joe
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 09 новембар, 2012, 20:46:12 »

@nitro
Super si, hvala za adresu. Baš ima dosta toga što me zanimalo.   preved

@kuntalo
Ne kapiram, što Fiat servis nije dobar ?  Ok,ajd' vidi Ti kod tog drugog, baš me zanima koja je razlika.  whistle
Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
kuntalo
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 09 новембар, 2012, 20:51:54 »

O Stojanovu sam čuo samo najgore... pitaću ja Gorana, a Robi bi mogao kod komšije da se raspita?  Wink
Sačuvana
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 09 новембар, 2012, 20:57:40 »

@kuntalo
Ne kapiram, što Fiat servis nije dobar ?  Ok,ajd' vidi Ti kod tog drugog, baš me zanima koja je razlika.  whistle

AAAAaaaHHHHaahahahaha!!

Sad dolazite na teren nas koji vozimo fiate sa vise senzora od Pande i koje ne mozete servisirati sami nego morate ici u servis. Hebada se zove CAN BUS protokol sa 209.000 senzora i 609 kompjutera. ECU motora, ECU serva volana, ECU ABS-a, ECU predzatezaca pojasa, ECU vazdusnih jastuka, ECU karoserije, ECU - ECU-a............ECU ti ga Majci.
Sve to isto naravno vazi i za druge marke automobila, ali fiat je tu u samom vrhu. Takva proseravanja ``kao``  po zvanicnim fiat servisima nisam cuo ni u predizbornoj kampanji.
Sačuvana

Plin je za kuvanje, dizel je za oranje, a benzin je za voznju.
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 09 новембар, 2012, 21:03:18 »

U zvanicnom servisu Fiata  sam cuo da auto ima ECU Mrmota koji uvija cokoladu. threaten
Sačuvana

Plin je za kuvanje, dizel je za oranje, a benzin je za voznju.
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 09 новембар, 2012, 21:17:29 »

Ja sam Punta odrzavao u General autu. Bili su daleko jeftiniji od Stojanova, a po kvalitetu nisu zaostajali za Stojanovim. Hoce da rade i sa polovnim delovima, dok Stojanov nece ni da cuje za tako nesto.
Sačuvana

pandula
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

...koji je to auto bolji od moskvicha...????

« Odgovor #39 poslato: 09 новембар, 2012, 21:54:49 »

uh ....servisi ovlasceni i oni ne ovlasceni....problem je u majstoru koga nema ni kod jednih ni kod drugih...imam jako losih iskustava sa "OVLASCENIM"
pajserima koji zamene jedan deo ,a onako nicim izazvnao polome sve plastike i pobacaju saku srafova pod izgovorom "to ti ne treba".Inace u nekim servisima
 "OVLASCENIM" kazu zovi u ponedeljak da zakazes???? kao imaju JAKO PUNO posla!!! Kazu u jednom servisu da ne rade stare modele...pa Panda ima isti motor kao i Punto ako se ne varam???Koja je razlika uraditi servis na Pandi ili na Puntu??Sve u svemu ja i dalje sam menjam sve na mojoj Pandi ,a Ovlasceni nek se J....!!! drinks
Sačuvana
Joe
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 09 новембар, 2012, 22:28:09 »

Nikada nisam išao u neki zvanični servis, sada sam  popričao  sa ljudima i pitao pošto su delovi, dizne i taj famozni
plivajući zamajac koji su naveli kao ozbiljnija svota novca za zamenu. Sam sam zaključio da mi je onda
bolje da uzmem benzinca 1.6, jer on nema ta sranja. Kola održavam kod drugara i nemam frku, uvek je sve ispravno.
I Multiplu bi održavao ko njega, ali delove moram kupiti.   prankster
Sačuvana

vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 10 новембар, 2012, 09:08:05 »

Evo ti broj otpada iz Mladenovca. Prodaju delove za Fiat i skoro uvek imaju sve polovne delove 065/82-22-102. Takodje i broj otpada u Klenku kod Sapca 063/83-67-177 i 064/019-55-935. Koga zanima...
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #42 poslato: 10 новембар, 2012, 09:50:43 »

Heh, u ovlašćenim servisima je slična priča bez obzira da li je VW, Fiat, Dacia, Mercedes. Zaštićeni su, nemaju mnogo konkurencije i onda mogu da rade šta hoće jer kao zbog garancije moraš kod njih da servise... Ne zapošljavaju prave majstore već dečake koje priuče da rade po procedurama koje je propisala fabrika, ako nečeg nema u proceduri oni će se češkati po glavi...

U VW servisu u Krnjači su me ladili 4-5 puta za paljenje ček engine lampice, kao loš ti je plin. Onda sam uzeo od plinare sertifikat da im je plin po standardima, sačuvao fiskalne račune od 15 prethodnih sipanja, ovima zapretio tužbom jer su mi prodali vozilo sa skirvenom manom, poslao polu preteći mail na sve adrese Porsche SCG i gle čuda, rešiše mi problem u dva dana. I to kako, pozvali su ljude iz Subotice da podese plinski kompjuter, a ovamo mi prodavali priču da kod njih rade Božiji izabranici koje je školovao duh Ferdinanda Porschea lično.

Uzgred, servisi van Beograda (bar za VW) su i do 30% jeftiniji od ovih u gradu, čak se isplati otići do Požarevca na primer...
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 10 новембар, 2012, 16:02:56 »

Sada je naskuplje odrzavati bas VW, Audi, Skodu i Seat. Nekad je VW bio najjeftiniji za odrzavanje a francuzi i japanci su vazili za najskuplje. Danas je to obrnuto.

Ali je zato Fijat jedan od najjeftinijih za odrzavanje. Inace ne bojte se JTD motora. To su najbolji motori na svetu. Na tim masinama ne crkavaju dizne, zamajci i protokomeri kao kod radnije pomenutog VW. Hoce da crkne kompjuter, to je istina, ali motor je VRH.
Sačuvana

roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 10 новембар, 2012, 19:41:20 »

Ja sam odlucio, uzimam Multiplu ako mi neko od vas pozajmi 2700 evropskih na 5 godina... this this this lol lol jester jester jester
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5
  Štampaj  

Prebaci se na: