Panda Club Serbia
25 септембар, 2018, 13:09:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4] 5
  Štampaj  
Autor Tema: Još se ne vozi ali jednog dana...  (Pročitano 6564 puta)
gibanitza
Administrator
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #45 poslato: 10 новембар, 2012, 20:25:23 »

ajmo svi po 100€ za Robijevu Multiplu  biggrin

@Sima

VW održavanje je jeftino u poređenju sa Hyundai/KIA održavanjem.
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: 10 новембар, 2012, 22:40:31 »

Nikada nisam išao u neki zvanični servis, sada sam  popričao  sa ljudima i pitao pošto su delovi, dizne i taj famozni
plivajući zamajac koji su naveli kao ozbiljnija svota novca za zamenu. Sam sam zaključio da mi je onda
bolje da uzmem benzinca 1.6, jer on nema ta sranja. Kola održavam kod drugara i nemam frku, uvek je sve ispravno.
I Multiplu bi održavao ko njega, ali delove moram kupiti.   prankster
Iz razgovora sa jednim taxistom....komplet lamela i plivajući zamajac su oko 450 eura za multiplu,traju i do 200 000km.
Poznanik menjao lamelu na Stilu 1,9 mjet za 3oo eur,zamajac još dobar,koštao bi do 300 eur

Sačuvana
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: 11 новембар, 2012, 00:39:28 »

Kia i Hyndai finansiraju 7 godina garancije tako sto te deru na servisima, i onda ti od tih tvojih para finansiraju ako nesto crkne. mada i onda bude ono njihovo cuveno: Na zalost bas na to nema garancije.

300€ za set kvacila i 300 za zamajac uopste nije mnogo.

Ja sam zamenu kvacila na 307-ici platio 240€. A isto to za VW T4 2003-ce kosta 450€ smile
Sačuvana

Kad pametniji popuste, budale zavladaju.
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 11 новембар, 2012, 10:53:52 »

Kod citroena c5 od 2.0 dizel takodje je plivajuci zamajac. Elem mom poznaniku crko isti, 700 e kosta nov sa zamenom, mehanicar mu preporucio da stavi ceo set od pikasa ( c5 ima 110 ks a pikaso 90 ks bez tog plivajuceg ) jer pasuje po svemu.   Covek malo razmislio pa pristao uz komentar "bes 30 ks kad ovaj set kosta 300e". I sad tera tako bez problema. Naravno izvrsena je i mala korekcija na kompjuteru. Poenta je da je sve izvodivo na kolima samo ako je covek za te varijante.
Sačuvana
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 11 новембар, 2012, 11:08:21 »

Obicnom menjacu je 110KS mnogo, pa moze doci do ostecenja, ali ako je malo nezniji na gasu, onda nece biti frke. Moj 307 je 90 KS bez zamajca.
Sačuvana

Kad pametniji popuste, budale zavladaju.
mirorab
Van mreže Van mreže

under wandrin' star

« Odgovor #50 poslato: 22 децембар, 2014, 13:03:43 »

Supruga imala udes (dobro je, bez povređenih sa naše i njiove strane) ali Panda je....  cray
Mislim, opraviće se, u voznom je stanju (onog passata karavana (2009) što se pokačio s mečetom su odneli na nosilima!!  yes )
Ponovo mi se u glavi aktuelizuje Multipla opcija, vidim ovdi je bilo raznih razmatranja oko te teme. Za Robija znam da je još u Pandi, od ostalih ima l neko da je menjao Pandu za Muljtiplu? Kakva su iskustva, ako ima? Preporuke, na bazi iskustava, ako neko ima?
Sačuvana

palvet
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

Punto 3 - 2011. g., 1242 cm3 44kW Dynamic AC 5P

« Odgovor #51 poslato: 23 децембар, 2014, 13:55:42 »

Čuo sam da je na našem tržištu teško naći dobru Multiplu. Obično su uvezena vozila koje taksista kupio od taksiste.
Sačuvana

Veterinar hitna služba Voždovac
ganci
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: 29 децембар, 2014, 23:53:22 »

Ja koliko sam video kod druga koji radi na placu gde istovaraju auta sa kamiona iz inostranstva pa ih oni čuvaju dok ne prođe carinjenje (carinsko skladište), sve su neke koje ja ne bih ni pogledao. Naravno da ih posle preprodavci koji su ih kupili ušminkaju pa izgledaju pristojinije, ali su najčešće opcije JTD sa ko zna koliko km ili na CNG  koje su bile firmina ili taksi vozila u Italiji. Da ima mesta u njima tačno je, ali teško je naći pristojnu koja ti neće izbijati sve pare iz džepa dok je ne dovedeš do onoga što ti treba. Jasno mi je da je svaki polovan auto mačka u džaku, ali većina ovih što stiže kod nas je u sumnjivom stanju pošto ih oni otkupljuju naveliko, još kad se to ukrsti sa našim mogućnostima ispadne nemoguća msija! A iz ličnog iskustva znam da nimalo nije lako naći odgovarajući auto ako imaš više od 2 kindera, a da ne troši i ne košta previše, a da opet mogu stati svi i još sve stvarčice koje treba poneti.. (osim ako imaš poveeeliki budžet)!  suicide
Sačuvana
palvet
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: 03 фебруар, 2015, 16:07:27 »

Jutros sam bio na placu kod Dunav stanice da pogledam jednog Fiat Sedici-a 1.9 JTD koji mi je zapao za oko. Pazi kada se iz aviona vidi da mu je rađena "tambura" . Hajde de, računaš, ako je rađen pa dobro urađen i ako je lik sa placa fleksibilan pa hajde de, ali....
Najviše me iritira neozbiljnost:
- Vidi se da je branik farban jer se farba "pogužvala" prilikom stavljanja i dasa me gleda u oči i kaže "ništa nije rađeno" ?!
- Kada sam tražio Pandu da kupim gledam jednu 1.3 jtd - nema policu na gepeku. Pitam "majstora" što je nema ,kaže "možemo je naknadno nabaviti ako ste ozbiljan kupac".
Da, ozbiljan sam kupac. Želim da kupim polovan, ali kompletan auto. Evidentno imamo manjak ozbiljnih prodavaca !!!Svi hoće hleb a d se ne nažulje?!
Dvoumim se da li da skupljam pare za polovnog Sedici-a 1.9 jtd, ili da uzmem Sandera/Grande Punta na kredit.
Međutim, ako ovaj period "izobilja" potraje, ljuljaćemo se supruga,bebac i ja još dugo u Panduljku.
Sačuvana

miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: 21 фебруар, 2016, 21:15:57 »

Moj komšija ( mator i izlapeo ) ima punta 1, 99., 101000km. Nešto sam se uzvrteo da ja to pokupim ako mi se svidi cena. Ne znam svrhu uzimanja starijeg auta od pande, ali reko', 'ajd' da se nešto desi.
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #55 poslato: 22 фебруар, 2016, 06:14:00 »

Ako je u dobrom stanju + povoljna cena, na FLCS forumu hvale isti i jos sa plinom kazu da je ekonomican , sto da ne, veci je od pandoline i sa 4 vrata se dobija ipak konforniji auto  yes

A za Sedici, iskreno, gledah sam i ja , doduse Suzuki brata, SX4 4x4, ali je malo jaca cena guma, odrzavanja i kupovine, kazu da mu je zamerka na preglednost pozadi i na gepek, sad i u UE i u BGu ima ih bas podosta  pardon  mada i Grande ili Bravo ne bi bili losi
 drinks
Sačuvana

miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: 22 фебруар, 2016, 15:55:09 »

Nema plin, ima dvoja vrata. Ja ne volim aute sa 4-oro vrata, osim ponekih. Auto je k'o lutka, ima fabrički šiber, otvaraju mu se zadnji staklići, zdrav, suv motor. Delovi su skoro duplo jevtiniji nego za pandu. Recimo amortizeri zadnji 1400 kinti. Imam stalno neke koji me spopadaju da im prodam pandu, 'bem ga, videćemo.
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #57 poslato: 28 април, 2016, 12:53:31 »

Iskreno, gledam Grande Punta ili Bravo 1.6 - 1.9 mjet ali izgleda  da ce biti ipak neki Renault Clio, MEgane ili nesto trece dizlo, mada kada ako naleti nesto ok a da je benyin ne bih bezao ni od toga...Idealno MEgan u karavan veryiji jedno 2013/15 za nekih 5k eura sa 40k km  lol lol

drinks
Sačuvana

palvet
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: 06 мај, 2016, 11:04:20 »

Gledao sam i ja neke Megeane. Rastemo, pa nam treba sve više mesta, mešutim kako stvari stoje, verovatno ćemo za koju godinu uzeti Cromu sa čuvenim 1.9 jtd. Juče sam sam se "smrzao" kada sam čuo koliko je platio komša za neke kvarove na Scenicu. Pokvario mi dan.
Sačuvana

Joe
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: 06 мај, 2016, 12:10:51 »

Megan je lep auto, ali kvarovi i delovi su prilično skupi za nas koji smo vozili Fiat automobile i navikli na jeftine delove. Reno je uvek imao skupe rezervne delove, ali zato i kvalitetne. Kada čovek kupuje polovan auto mora računati da će biti i više popravki, jer su svi ti sklopovi prešli dosta kilometara i moraju se zameniti.

pardon
Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
Stranice: 1 2 3 [4] 5
  Štampaj  

Prebaci se na: