Panda Club Serbia
22 јун, 2018, 00:21:47 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4]
  Štampaj  
Autor Tema: Farovi  (Pročitano 7634 puta)
mareee
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: 27 април, 2013, 12:04:59 »

Aha,taj fazon,nego kako da skinem motor za stelovanje fara
Sačuvana
pandula
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

...koji je to auto bolji od moskvicha...????

« Odgovor #46 poslato: 27 април, 2013, 13:25:35 »

Motor se skida tako sto ga okrenes u smeru kazaljke na satu.onda sa imbusom ili krstastim srafcigerom vrtis deo na motoru da mu osovina izadje malo napolji tada se rastereti ona jabucica na osovini  motora pa je isti lakse skinuti...bar je meni uspelo
Sačuvana
nitro
Moderator
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #47 poslato: 10 децембар, 2017, 16:31:05 »

Ako neko moze da mi pogleda koji od onih zavrtnjeva u faru drze socivo, posto sam primetio da socivo "landara" a morici rade, efekta nema...
Sačuvana

d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 13 децембар, 2017, 18:24:43 »

Sad videh. Pogledaću ja sutra ujutru pa javljam.
Mogu da napravim neku fotku pa da ti pošaljem .
Sačuvana
mc
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 14 децембар, 2017, 07:51:04 »

Sočiva se unutra drže na 2 tačke dijagonalno. Vidi il su spale sa sa te 2 tačke ili imaš na jednom ćošku držač od motorića za visinu možda je spao tu.
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #50 poslato: 14 децембар, 2017, 09:43:28 »

Hvala vam puno, ako moze i koja fotka ili ovde ili na mail posto su oba, ne znam kako spala sa svih drzaca... this
 drinks
Sačuvana

d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 14 децембар, 2017, 12:00:21 »

Ja izbrojah 5 šrafova.
3 u uglovima fara,jedan koji drži motorčić i jedan na boku fara prema motoru. Na tom srednjem na levom faru postoji i žica koja ide iz njega,deluje mi kao da je masa.na desnom faru te žice nema.
Sačuvana
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: 14 децембар, 2017, 12:02:08 »

Ta 2 dijagonalno drže sočivo.
Sačuvana
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: 14 децембар, 2017, 12:13:58 »

.
Sačuvana
DREXY
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: 22 децембар, 2017, 09:50:39 »

Na slici koju je d.e.x postavio u donjem levom uglu pored broja c547 ispod lima se vidi jedan od srafova sa kuglom na vrhu koji nose socivo , drugi je naspram njega i malo je duzi. Ovaj ispod lima je fiksan i trebalo bi da stoji stalno zavijen . Onaj duzi steluje usmerenje fara levo-desno, a elektro motoric gore-dole.
Kada spadne socivo(sto se i meni desilo na oba fara) propadne plastika koja nosi socivo i mora da se zameni. Ja licno nisam nasao originalne zabice, pa sam improvizovao.
Kupio sam zabize za zastavina vozila, one pasu na kuglu,ali ne i na socivo(uze su i socivo spada sa njih). Srafcigerom skines stare zabice sa kugli srafova ili ih odvijas dok ne spadnu same. Parcetom tvrdje zice nabacis nove zabice, malo nisanjenja kroz staklo i posle stelovanje farova. Ja posto nisam ima o originalne zabice koristio sam parce zice kojom sam navukao sociva zastavine zabice i kada sam ustelovao farove levo-desno ostavio sam zice da drze socivo u pravom polozaju. Posto su zastavine zabice malo krace morao sam da prestelujem i elektromotore, ali sada su mi dobra svetla. Upozorenje, potrebno je mnogo zivaca ukoliko se sami upustite u ovo, posto je bas pipavo i treba vestine u prstima.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]
  Štampaj  

Prebaci se na: