Panda Club Serbia
20 октобар, 2018, 12:36:42 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Prepravka - sedista od drugog auta  (Pročitano 2267 puta)
nitro
Moderator
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« poslato: 18 април, 2013, 16:36:29 »

Drugari,
vec odavno se nosim ovom mislju. scratch_ones_head gledah i na UK forumu, slicna tema... http://www.fiatforum.com/panda-classic/312659-panda-seats.html

Moja sedista su vec dotrajala, vozacevo pocepah pre neki dan, suvozacevo se kruni po podu  this za polovna Pandina bolja traze oko 20-25e, zavisi kako ko i kako kada, a udobnost ce ostati ista  mda
Sta mislite o ovim sedistima od Alfe 147 3v , probah, ubacih... Udobnost, osecaj..  heat  heat
Vidim, ako se odlucim za ubacivanje, da ce biti prepravke ili podizanje ovih ili uklanjanje fabrickih sina...
Vasa misljenaj, iskustva...
 drinks

« Poslednja izmena: 10 мај, 2013, 15:21:04 nitro » Sačuvana

Joe
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18 април, 2013, 18:10:30 »

Sedišta od Alfe baš dobro izgledaju !   fan
Svojevremeno sam tako ugradio sedište u svog Fikusa. Idi do nekog tehniškog pregleda i raspitaj se da nije slučajno
potreban atest za prepravku,ako zezaju onda odeš kod tapetara pa Ti on staro napravi kao sportsko i tako na tehničkom pregledu 
neće moći da Te zezaju, a sedište će bito fino udobno.
 preved
Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 08 мај, 2013, 13:25:09 »

Sedista ubacena, yes udobnost dobra, mada mi se cini da su malo tvrdja, preko rupa jos bolja lol fino drze u krivinama, otprilike ista sirina ulaska pozadi i imam utisak i da su i visa u odnosu na stara i to im je i mana, jer se ne moze koristiti podizanje vozacevog sedista (posto sam visok ~187cm)...
Ako neko nekad bude pravio problema oko sedala, na ramu su, pa cu isti skunuti i vratiti orginalna raspala  pardon
 drinks

Sačuvana

mareee
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08 мај, 2013, 18:27:39 »

Jel bilo nekih prepravki,kako su pasovala na sine,koliko vremena treba za to,ja sam mislio da ubacim sedista od punta
Sačuvana
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08 мај, 2013, 20:16:53 »

Punto i Alfa 147 sa 3v imaju sedista sraf na sraf(ovo kazu kolege sa Fiatovog foruma),tako da ce biti isti slucaj kao kod mene....
 Ova sam uzeo komplet sa sinama, ali sine knap staju izmedju Pandinih i moraju da se naprave neki odstojnici od poda i resi sistem pricvrscivanja za isti, a to sam uradio kao po uputstvima sa britanskog foruma, okacio sam link u prvom postu ove teme, ali nisam ih pricvrstio kao taj Englez jer su tako sedista mnogo visoka i udara se glavom u nebo, nego plici ram, da sediste ne zakacinje za Pandine sine, jer sam hteo da imam opciju da mogu da vratim stara sedista ako zatreba....
 drinks
Sačuvana

Žiga
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14 новембар, 2016, 14:58:22 »

Pozdrav, nakon dugo vremena...
Imam neki problemčić...napravio bih atest pande u putničku...
Problem je u tome što ne mogu naći pandino zadnje sjedalo i komplet pojaseva.
Koliko sam skužio čitajući po forumu, bar što sam uspio naći, pojasevi bi mogli pasati iz una.
Paše lii i zadnje sjedalo iz una? Ili iz nekog drugog malog talijana?
Sačuvana

Panda 4x4 1.0, 33KW, 94g.
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14 новембар, 2016, 16:47:31 »

Sedišta od pande su bila jeftina i sve paše.
Samo u Srbiji više nema prepravki iz teretnog vozila u putničko.
Sačuvana
IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15 новембар, 2016, 07:37:25 »

Panda kockica ili panda sa 5 vrata?u Srbiji sad furaju neki fazon atesta sa teretnog 2 sedišta na teretno 4 sedišta ili 5 sedišta.Sedišta i pojasevi moraju biti po novom ZOBS-u.
Sačuvana
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 15 новембар, 2016, 19:40:58 »

ja se nesto raspitivah za prepravku nekog punta iz van u putnicku verziju i rekose mi da se to vise ne radi i da je to po novom zakonu zabranjeno.
Sačuvana
Žiga
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15 новембар, 2016, 21:50:47 »

Kod nas u Hr može.
Treba ubaciti zadnje sjedalo, montirati pojaseve i to je to. Na stanicu za teh. pregled, oni ga poslikaju, napravi se mali elaboratić o ugradnji i bilo bi dobro da ugradnju napravi neki servis i da za to izda račun.
Atest je cca 110 eura. Usput ću atestirati i 14" gume i promijenit ću boju.
Sačuvana

Panda 4x4 1.0, 33KW, 94g.
nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 17 новембар, 2016, 17:27:04 »

Mislim da jos vek moye, da se da li prlikom uvoya ubace sedista, atestuje i moye kao putnicko ili kao teretno sa 4-5 sedista...video sam na 2 placa da to rade i prolazi...
Sačuvana

jabre
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 06 април, 2018, 21:36:50 »

Drugari da li ima promena što se atesta sa 2 na 4 sedišta tiče, imam pandu van, ako je još uvek moguća prepravka, šta mi sve treba i koliko otprilike sve košta?
Sačuvana
d.e.x.
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 07 април, 2018, 22:17:12 »

Taj atest nakon prepravke se radio na mašinskom fakultetu ili u amss (Ruzveltova ulica u Bg)
Mislim da se  prepravke iz teretnog u putničko vozilo više ne rade ali najbolje da pozoveš i pitaš.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na: