Panda Club Serbia
19 новембар, 2018, 02:49:02 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]
  Štampaj  
Autor Tema: Punto Classic - problemi  (Pročitano 4198 puta)
ganci
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 06 септембар, 2013, 07:40:06 »

Ja imam dobro iskustvo sa BOSCH akumulatorima (plavim), prvi sam kupio za Kadeta, šljakao u njemu skoro 6 godina bez ikakvih problema, inače je sa gelom, dopunjen je samo dva puta, prvi put kada mi se sin igrao pa ostavio upaljena svetla, a drugi put kada je crkao alternator pa ga nije dopunjavao. Kada je prošle zime NS oborio rekord na -27 kresnuo je iz prve. Tako da kada sam menjao na Pandi razmišljao sam između Exide (za koji kažu da je dobar) i BOSCH-a, pa se odlučio za provereno, tj. nemca, to je bilo u januaru ove godine, za sada je sve ok. Moja preporuka plavi Bosch, za nijansu je veći od fabričkog, ali stane u Pandu bez problema. biggrin Zaboravih da napomenem da u Kadetu šljaka još uvek, kod mene je šljakao skoro 6 godina, u međuvremenu je promenio gazdu, pa je kod novog napunio 6 godina službe i još uvek šljaka.
« Poslednja izmena: 06 септембар, 2013, 07:45:51 ganci » Sačuvana
Joe
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 07 септембар, 2013, 19:58:29 »

Čuo sam dobre komentare za te Topla akumulatore.   scratch_ones_head
Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
palvet
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

Punto 3 - 2011. g., 1242 cm3 44kW Dynamic AC 5P

« Odgovor #17 poslato: 30 октобар, 2013, 17:11:13 »

Razmišljam se da uzmem Toplu, kada mi rikne konj (crni) smile Ako ništa drugo, slaže mi se uz boju vozila smile
Šalu na stranu, i ja sam čuo da je Topla ok.
Sačuvana

Veterinar hitna služba Voždovac
Grad
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 30 октобар, 2013, 18:11:13 »

Kupio sam "Topli" za "Nivu", koristio ga 3 godine i tako sam je prodao, služio ko nov...
Sačuvana
Cika Sima
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 31 октобар, 2013, 03:17:47 »

Predlazem: Vartu, Bosch ili najbolje Banner ili Excide. Razlika u ceni je mozda 500-1000 din, ali je u odnosu na druge, VRH! Sve drugo je prosecno smece za puno para.

I obavezno ga pre ugradnje napuni punjacem. 10 sati na 10% ampera. Ako je 54Ah, onda 10 sati na 5 ampera. Tako se akumulator formira i kasnije mnogo duze traje. Akumulator stoji po magacinima, prodavnicama mi za to vreme se samoisprazni. Da biste imali akumulator kakavste kupili, potrebno ga je napuniti pre ugradnje. To mozete traziti i od prodavca ako je ujedno i serviser za akumulatore. Na zalost, iz neznanja to niko ne radi, pa sami skratimo vek trajanja akumulatora za godinu dve!

Evo opsirnijeg uputstva:

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/search?updated-max=2013-10-04T21:39:00%2B02:00&max-results=20&start=13&by-date=false
« Poslednja izmena: 31 октобар, 2013, 03:45:12 Cika Sima » Sačuvana

Kad pametniji popuste, budale zavladaju.
Stranice: 1 [2]
  Štampaj  

Prebaci se na: