Panda Club Serbia
15 новембар, 2018, 14:21:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Doživeli smo POPLAVU panda moja i mi  (Pročitano 840 puta)
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

Proffesional Driver A B C D E

« poslato: 09 август, 2014, 11:44:11 »

Ciao dragi pandisti...!

Sta da vam kazem, necete verovati, ali mi smo, moj grad Obrenovac, moja omiljena Panda, moj drugi tj zenin auto, kuca, podrum,  dvoriste, roditelji, rodbina, prijatelji, prodavnica u kojoj radim... sve nam je otislo i sve potopljeno.

Evo me pored kompjutera prvi dan posle 15.og maja, kada nas je voda poplavila tog jutra, tog dana...

I dalje prolazimo kroz pakao. Ko nije ovo doziveo, ne zna o cemu pricam. I gledali ste vesti, tv, slusali itd... to sto ste videli i sto danas slusate i gledate, verujte mi, nije ni delic onoga sto je stvarno bilo. Bilo je i jos je mnogo gore nego sto prikazuju, nego sto politicari pricaju.

Pusticu vam i par slika pande, moje ljubavi, koja jos uvek radi, muci se do duse, ali gura!!

Imam i par problema, pa vas molim ako mozete na bilo koji nacin da mi pomognete.

Auto je bio poplavljen preko krova, dakle krov se nije video. Voda se povukla posle 6 dana, malo po malo ga je punila, malo duze ga je praznila. Nisam uspeo ni kleme da skinem, ni na jednom autu. Nisam uspeo, voda je bila brza, spasavali smo zive glave i neke stvari iz kuce sto smo mogli.

Auto sad radi, ide, kotrlja se. Posle 3 majstora tj tri radionice, i mene kao cetvrtog, uspevam nekako da ga uvodim u red... Ali sve to trazi truda, dosta novca kojeg nemamo jer ulazemo u kucu u novi dom i zivaca...

Sta je sve crklo!?   

- Lezajevi prednji sa glavcinom.
- Lezaj alternatora (jos nisam zamenio)
- Akumulator
- Klapna gasa sa motorom i senzorom. (zamenio polovnom, ne znam da li moja stara moze da se ocisti, reparira...) jer je auto gubio gas, trzao, dizao spustao lergas...
- Sajla brzinometra (na dijagnostici prikazuje da ne radi senzor te sajle, zato se i pali zuta lampica, dakle brzinomer mi ne ocitava brzinu)  NE ZAMENJENO
- Nekoliko lampica u instrument tabli
- Autoradio Pioneer
- Autoalarm sa centralnom bravom Excalibur
- Dva puta menjano ulje i filteri u kompletnom sistemu  (kada je sam izvadio merac ulja shikljala je voda iz motora)

Sta sada ne radi!?

Ne radi mi upaljac, radio je neko vreme, sad je ostao blokiran.

Ne rade kratka svetla, radila su, sad ne rade. Rade duga kad se drzi ablend, rade pozicije.
Navodno kaze mi drugar da je problem mozda u volanu, tj u komandama. Probao sam danas da skinem, ali nisam uspeo.

Ne radi ventilacija tj ventilator u kabini.

Ne rade brisaci na prvom polozaju, samo na drugom kad vrte non stop.

Ne radi svetlo u kabini pozadi.

Ne radi pokazivac kad je rucna podignuta.

Trebala bi letva volana da se sredi, lupka po rupama lepo. Lupala je i pre poplave, pa je poplava sredila na par dana, cim se osusila ponovo lupka.

Lezaj alternatora

Zadnji dobosi i sajle...

Ne znam, sta mi sve pada na pamet, ima jos stvari

Ja sam ga oprao koliko toliko, ostao je samo tapacirung, bez onih dodataka ispod istog. Oni su se sto od starosti sto od posledica poplave raspali.

Eto, vidite, cujete... ako mozete pomagajte na bilo koji nacin.

Sve vas pozdravljam... ciao ciao
Sačuvana

Go go gooooooooo!
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09 август, 2014, 12:04:40 »

Evo fotki
Sačuvana

Go go gooooooooo!
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09 август, 2014, 12:55:02 »

Svetla su mi sada najbitnija, ako mozete pomagate!!!

Sad sam izcitao po forumu oko svetala.

Sijalice mi rade.

Relej se cuje cika caka.

Prekidac radi.

Ispod volana sam imao te konektore, ali mi je jednom prilikom elektricar isekao i spojio zice direktno.

Jedino sta moze da bude, ako moze, je sklop komandi na volanu, kao sto mi je mehanicar drugar i rekao. Ali kako njih da skinem, ocistim kontakte, proverim itd?

Ili imate neki predlog sta jos pogledati.

Hvala!
Sačuvana

Go go gooooooooo!
pandula
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

...koji je to auto bolji od moskvicha...????

« Odgovor #3 poslato: 09 август, 2014, 14:36:50 »

Druze potpuno znam o cemu pricas....bio sam u Obrenovcu prve tri noci....Sto se tice auta...moj savet je da sve kontakte (dzekove,buksne,releje, osigurace) rastavis i dobro ocistis...znam da je posao sranje i da traje u p.m. ali vredi truda.Ja sam na taj nacin spasao jednog Stila od drugara...radna akcija 4 dana.Rasklapanje pranje susenje i sklapanje. Od delova je jedino morao da kupi city servo jer je motor zaribao potpuno.Mi smo portosili jedno 5 kontakt sprejeva i jedno 10 bremsen...neki sprej za odmascivanje kocnica.Jedino taj odmascivac je uspesno skidao onu zutu ljigavu glinu.
Sačuvana
Joe
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09 август, 2014, 17:28:57 »

Za početak, proveri osigurače da nisu pregoreli ili najverovatnije oksidisali. Ako rele daje znake života, to bi trebalo da znači, prekidač na volanu radi i daje struju kontaktu za pobudu relea, ali, sad bi trebalo videti jel struja uopšte stigla do relea (ona struja koju rele kada se uključi pušta do farova). Ako je struja došla do relea, a kontakti relea su oksidisali i nema izlaza struje iz relea, treba zameniti rele. Zato kreni od osigurača, ako svaki daje struju sa izlazne strane, to bi trebalo da znači da struja stiže do relea. Samo moraš razlikovati struju koja napaja rele sa prekidača volana tj. pomoću koje se on uključuje, od struje koju rele propušta ili prekida (sa osigurača). Rele je ustvari prekidač, on kada dobije struju sa prekidača na volanu, spoji kontakte koji mogu da izdrže jaču (direktno sa osigurača) struju i tako se čuva prekidač na volanu od velike struje tj. od  pregorevanja. Pokušao sam baš onako do daske jednostavno da objasnim, jer ne znam koliko se razumeš u struju. Voda je đavo, moraš poslušati Acin savet i nadaj se da ćeš uspeti da ukloniš oksidaciju na milion mesta tj. kontakta, a realno ćeš stalno imati nekih sranja sa kontaktima koji su oksidisali. Šta reći, osim: navali na posao.
Pozdrav i srećan rad !    

Sačuvana

Svaki električni uredjaj u automobilu radi na dim, kad taj dim izadje iz njega uredjaj više ne radi !
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 10 август, 2014, 06:42:09 »

Tamo negde u blizini prednjih farova (ne znam da li bese levi ili desni) ima crni kabl sa bakarnom stopicom i maticom desetka negde blizu fara vezan direktno na brezon koji viri iz sasije. Taj kabl je kratak. To mu dodje masa od farova. Pre nego sto krenes u rasturanje satelita na volanu (verovatno nije tu problem jer cujes releje) odvij tu maticu mase i ocisti stopicu, deo gde ona naleze na sasiju i samu maticu. Cesto farovi gube tu masu, pogotovu na Dzejms Bond Pandama koje su isle pod vodom!
Sačuvana

Plin je za kuvanje, dizel je za oranje, a benzin je za voznju.
veljasef
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10 август, 2014, 16:21:26 »

Svetla su mi sada najbitnija, ako mozete pomagate!!!

Sad sam izcitao po forumu oko svetala.

Sijalice mi rade.

Relej se cuje cika caka.

Prekidac radi.

Ispod volana sam imao te konektore, ali mi je jednom prilikom elektricar isekao i spojio zice direktno.

Jedino sta moze da bude, ako moze, je sklop komandi na volanu, kao sto mi je mehanicar drugar i rekao. Ali kako njih da skinem, ocistim kontakte, proverim itd?

Ili imate neki predlog sta jos pogledati.

Hvala!

Druze,meni takodje nisu radila svetla a radila su duga kada drzim rucicu,iako mi je takodje prevezano to ispod volana opet je tu bio problem,zice su izgorele ali se to nije videlo dok nisam skinuo izolir,tako da,moj savet,dooobro to pregledaj pa onda dalje,jer problem je bio potpuno isti kao moj a resenje sam ti rekao lol a dzabe sam rasturao volan i polugice i sve to,drndanje veliko da bi shvatio gde je bio problem al isamo jer sam se oslonio na to da je to vec prevezzano lol Srecan rad,glavu gore,bice sve u redu!!
Sačuvana
mc
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10 август, 2014, 20:35:38 »

zadnje tapacirunge imam od neke pande iz 87 il 90 ako ti trebaju tvoji su
Sačuvana
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 11 август, 2014, 10:45:03 »

Drugari hvala vam svima na savetima i pomoci!!

Ne razumem se bas oko struje toliko kako je pisao JOE

Juce sam skinuo farove da bi ih oprao iznutra, ocistio kontakte itd... evo fotki.

Probao sam onu varijantu sa masom, nalazi se kod oba fara, mada je ona kod vozacevog nekako deblja. Kontakti su bili ok, dodatno sam ih ocistio, i nije do toga.

A kad sam video sirenu, hteo da njene kontakte ocistim, ono se sve raspalo, tj ona dva bakarna kontakta na njoj    toliko zaridjalo jedino neko lemljenje ili nova sirena.

Osiguraci ok, sve povadio, ponovo naprskao, nista.

Rele nisam menjao, mozda bih to trebao da probam?  Idem sad do obližnje prodavnice da probam rele novi

Jedino da probam ovo što sam sad pročitao što  je pisao

Druze,meni takodje nisu radila svetla a radila su duga kada drzim rucicu,iako mi je takodje prevezano to ispod volana opet je tu bio problem,zice su izgorele ali se to nije videlo dok nisam skinuo izolir,tako da,moj savet,dooobro to pregledaj pa onda dalje,jer problem je bio potpuno isti kao moj a resenje sam ti rekao lol a dzabe sam rasturao volan i polugice i sve to,drndanje veliko da bi shvatio gde je bio problem al isamo jer sam se oslonio na to da je to vec prevezzano lol Srecan rad,glavu gore,bice sve u redu!!

Mozda je u tim žicicama problem... ?  

zadnje tapacirunge imam od neke pande iz 87 il 90 ako ti trebaju tvoji su

MC, kako misliš zadnje tapacirunge?  Moj je iz jednog dela, od napred ispod volana do crne pregrade zadnjeg dela.

Hvala još jednom pa se čujemo kasnije...  
« Poslednja izmena: 11 август, 2014, 11:29:44 mapanda » Sačuvana

Go go gooooooooo!
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 11 август, 2014, 13:10:00 »

HEELOUUU !!!

Resen problem svetala kratkih i dugih prednjih!

RELE!   Obisao sam par radnji po gradu, niko nije imao odgovarajući, otišlo sve posle poplave.

Kupio WD 40  i kontakt čistač sprej. Skinuo rele, očistio ga dobro (ovo je vec drugi put)
naprskao kontakte gde se on bocka i svetla rade!!!

Eto... super!

Ostaje problem brisača, radi samo non stop, a ne na intervale.

To ne bi bilo loše da se sredi. Ima neko rešenje? 

Ostale sitnice tipa sajle koja meri brzinu i senzora od tog sklopa , ležaja u alternatoru itd ćemo u hodu kad se skupe parice

Pozdrav

Sačuvana

Go go gooooooooo!
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 11 август, 2014, 18:22:13 »

E, na taj sraf mase kod farova sam mislio. Dobro kod tebe nije to bio problem, ali vredelo je to ocistiti, po snopu bi rekao da stosta dobija masu odatle.
Sto se tice brisaca, vredi da proveris rele od brisaca, a ako nije to, onda u sklopu samog motora brisaca ima jedna vrsta rele-kontakata koja takodje treba da se ocisti. Za to je potrebno malo muke i da se skine ceo motor sa puznim prenosom napolje, da se pazljivo otvori i ocisti i posle da se sve vrati nazad. Nije bas pristupacno.
Sačuvana

Plin je za kuvanje, dizel je za oranje, a benzin je za voznju.
ddrasko
Pandista
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 12 август, 2014, 12:09:24 »

Za problem sa brisačima najverovatnije mora da se skida motorić brisača i očiste klizne, kontaktne površine na njemu.

Pozdrav
Sačuvana
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 12 август, 2014, 13:51:44 »

Uh!

Lep je osećaj imati svetla opet, ne toliko po danu, već po MRAKu!

Sinoć sam uživao nekih 10tak kilometara, bili smo na berbi kod drugara u vinogradu, pa nas je mrak uhvatio a na pandici svetle svetla.

Izgleda da je coveku malo potrebno da bi bio srećan posle poplave?!

oprao farove, kupio 2 nove osram sijalice H4 i one male za poziciju, namontirao sve to i lepo svetli.

kupio sam sirenu jer su na staroj otisli kontakti od rdje pa moze i da se svirka uspavanim bahatim vozacima.

Sad malo pauze i odmora, mora i kuća da se popravlja,

pa cemo srediti taj motor od brisača pre kišne sezone.

deo po deo, para po para...  bice pandica opet ona stara dobra!
Sačuvana

Go go gooooooooo!
mc
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 15 август, 2014, 07:42:02 »

Sačuvana
mapanda
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 15 август, 2014, 11:48:53 »

https://www.youtube.com/watch?v=7OEOg--e2Hc

Taman sam se ponadao da cu neko vreme biti miran i vreme posvetiti sredjivanju kuce i dvorista od posledica poplave, posvetiti se malo vise poslu od kog prezivljavam, kad ono, novi kvar.

Prethodna klapna je bila poplavljena, auto radio neko vreme i poceo da trokira, stuca, ima knedlu kako neko to zove... dijagnostika je pokazala gresku na setu klapne i na senzoru sajle kao sto sam pisao.

Nabavimo polovnu klapnu 30eur, ali izgledala mi je tog dana kada smo je namestili kao da je i ona poplavljena tj iz nekog poplavljenog auta. Od zutog blata, ista kao i moja. Auto je radio je sa njom auto neke 2 nedelje, i od juče, ono što ste gledali na klipu koji sam okacio, a predvece i u toku noci još gore.

Auto je još više podigao lergas, na trenutke se smanji, pa onda toliko opadne da se pali lampica za ulje, pa podigne gas baš dosta, pa ga na kvacilo spustim, onda krene da se gasi, ponekad štucne u voznji, trza, luuuduje.... odlepio sam od nervoze!

Majstor, drug iz osnovne, doduše ne radi fijate već nemce, kaze klapna opet, tj step motor.  

Sreća ima Milan, poručio sam... Šabac izgleda ispraznili sa delovima.

Ali sam se sinoć tako iznerviraooooo... da se nisam dobro napio tamnog piva, ko zna šta bi bilo sa pandom, možda bih je izlupao celu!!!

Eto malo da podelim muke sa vama, a vi vaše pandice da ljubite svaki put kad ih vidite, ova moja je sinoć za malo dobila teške batine.

Pozdrav drugari, uživajte u vikendu pred nama.

« Poslednja izmena: 15 август, 2014, 12:07:10 mapanda » Sačuvana

Go go gooooooooo!
Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na: