Panda Club Serbia
15 децембар, 2017, 03:21:49 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: 4x4 pun levi-desni  (Pročitano 44 puta)
MarkoVr
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: 05 децембар, 2017, 18:22:19 »

Zdravo ljudi. Jel neko primetio na pandi 4x4 da kad se namota pun levi ili desni kao da je nesto koci, ne mnogo ali se oseti da je nesto lagano drzi? Ili sa mojom nesto nije kako treba?
Sačuvana
miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06 децембар, 2017, 17:44:18 »

Promeni fleksibilna creva na čeljustima.
Sačuvana
MarkoVr
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06 децембар, 2017, 20:11:00 »

Ali kad skinem kardan onda se ponasa normalno, da je do creva mislim da bi je kocilo i bez kardana?
Sačuvana
miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 06 децембар, 2017, 22:00:33 »

Moja panda je bila obična. Kad se namota pun desni ona počne da koči. Problem je bio poluzapušeno crevo koje je dodatno podizalo pritisak u kočnicama kada se savije. Promenjena creva i problem je nestao. Sada si me bacio u razmišljanje. Jedino što mi pada na pamet je da imaš neki problem sa diferencijalom i prenosom snage na zadnje točkove. Ali taj prenos je ozbiljno napravljen i da ima problema trebalo bi da se pojavi barem neki čudan zvuk, to jest, hučanje. Ne znam kako bi' ti to drugačije objasnio. Mislim na zvuk. Sve u svemu, trebalo bi da ti neko pregleda auto. Pokušaj da nađeš nekoga ko održava vozni park u vojsci. Oni imaju iskustva sa tim pogonom.
Sačuvana
MarkoVr
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 06 децембар, 2017, 23:44:27 »

Nije to da je koci strasno, mozes bukvalno da je guras, ali ipak osetim da je kao nesto blagoooo drzi. Pitao sam neke ljude sto voze 4x4 i kazi da je to normalno, zato sto su svi tockovi pod pogonom. Sad ne znam...
Sačuvana
miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 07 децембар, 2017, 16:08:25 »

Svakako da ona ima veći otpor kotrljanja nego obična, zato više i troši. Pomoći ćeš joj tako što češ podmazati lepo kardan, pogledati ulje u zadnjem diferencijalu i zadnje ležajeve. Drugo mi više ne pada na pamet.
Sačuvana
MarkoVr
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07 децембар, 2017, 22:28:14 »

Kardan je danas stigao, sutra ga montiram, menjam ulje u menjacu i difenencijalu, provericu i creva dok je na dizalici. Ako je sve ok onda gas. Fala Mileta
Sačuvana
miletakg
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 08 децембар, 2017, 13:56:19 »

Nema na čemu.  drinks
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na: