Panda Club Serbia
28 новембар, 2014, 02:13:48 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16
  Štampaj  
Autor Tema: Kocnice, kocnice...  (Pročitano 22905 puta)
mirorab
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

under wandrin' star

« Odgovor #105 poslato: 02 јул, 2010, 14:23:01 »

Pozdrav !

Kako se spremam na putešestvije u skorije vreme počeh da razmišljam o kočnicama... Na tehničkom rekli da zadnjih NEMA, nisam se uzbuđivao jer prednje rade... Unazad mesec dana poneka se čulo cvil cvil odnekud nazad. Pomenuh to i na skupu, Aca reče podmaži poluge ručne - možda ne vraćaju. Zavukao se tad, nategao rukom, pustio - vratiše se lepo. Neka čeka Ceca...  wacko
Cvil cvil se javljalo s vremena na vreme, supruga kad vozi kaže da joj se gasi auto prilikom kretanja ('ko da ne može da krene') plus par puta je nešto 'puklo' nazad desno kao da je bila povučena ručna (a nije!) posle par dana stajanja...
Danas nešto bejah besan (
) i siđoh dole da pogledam o čemu se radi. Skinuo točak, skinuo doboš uz koleginu pomoć (čuk-čuk-čuk sas čekiče) i istresao iz doboša supenu kašiku mrva nekih... sajla ručne širi i skuplja pakne, kolega ih pogleda kaže 'pregorele'!
Pregoreo manit, mislim se ja...
Uze on šarafciger, greb - greb a kočioni sloj na pakni se kruni kao izgoreo barut s prskalice!! scare scare scare
Bem ti neđelju mladu!
šta sad... Ionako sam morao da menjam ulje, zovem Željka on se sprema na put.. Kaže tu je dr Votson sutra ujutro ga zovi, dogovori se s njim pa dođi...
Pregorele obloge pakni (ispravite ako grešim!!!) su zbog češkanja o doboš. Češkale su o doboš jer se nisu vraćale. Voženo pod ručnom NIJE jer je ručna držala tako da ne mož da se vozi sa podignutom...
Nisu se vraćale jer neka opruga ne odrađuje ili imaju neki zalisci u crevima pomenuti ranije ili ?????  Šta mi je očekivati???
Sačuvana

mc
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: 02 јул, 2010, 16:21:19 »

Ja sam se isto cuo sa Zeljkom i ista prica odmor mada sam ga ja zvao zbog letve volana nebitno sad to nego calova ces sigurno za pakne mozda cilindre ne verujem dobose ne bi trebalo neka velika kinta.
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #107 poslato: 02 јул, 2010, 22:29:44 »

Ne znam jel Boban radi... On mi je promenio paknove ali moji su bili samo istrošeni ...

@Miro
Nego, jel to komplikovano da sam promeniš? Tu sam ako ti treba neka pomoć, možemo i kod mene u dvorištu... Imam dizalo i klocnove a i svetlo ako okasnimo... Sada ne mogu da se setim da li se obloge nituju ili stižu gotove da se montiraju...
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: 03 јул, 2010, 00:04:53 »

Ne znam jel Boban radi... On mi je promenio paknove ali moji su bili samo istrošeni ...

@Miro
Nego, jel to komplikovano da sam promeniš? Tu sam ako ti treba neka pomoć, možemo i kod mene u dvorištu... Imam dizalo i klocnove a i svetlo ako okasnimo... Sada ne mogu da se setim da li se obloge nituju ili stižu gotove da se montiraju...
dajte samo da se dogovorimo oko tacnog termina jer mi stizu neki gosti iz Makedonije. Ja donosim macolu i pivo. Paknovi se ne nituju, fabricki su zanitovani. Cilindre je neisplativo cackati, novi su u Sportskoj radnji oko 200 din po komadu. Ruke ne naplacujem al zato jedem za medalju!

Bez zezenja, kad ti je zadnji rok da to sredis?
Sačuvana
kuntalo
dr. Pandistike
Van mreže Van mreže

« Odgovor #109 poslato: 03 јул, 2010, 18:07:12 »

Ako stignem (upregli me k'o vola) ja se javljam da smetam.
Sačuvana
IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: 05 јул, 2010, 23:13:36 »

I ja bi da gledam pošto i kod mene nešto struže,pa da se pripremam.
Mislim ,ako me primate u društvo pošto alat ne nosim-nema mesta od kamp friza sa pivom  jester jester download jester
Sačuvana
mirorab
Van mreže Van mreže

under wandrin' star

« Odgovor #111 poslato: 05 јул, 2010, 23:54:27 »

Uf... evo razočarenja...  scare
Al mož da se sastajemo 'ovako' (čuje se nešto...  nyam )
Bijo u Dobanovci, menjao ulje, prao dizne, zamenio pakne, al u svemu tome... neke poluge bile zribale totales, koje rastežu pakne, pa ih je trebalo skidati i razrađivati... Al ni to sve nije bio specijalan problem... neki cvil cvil zvuk  (mislio sam da je od struganja pakni o doboš!!) mi nije dao mira...
I dalje mi ne da.
U nekoliko navrata mišljah da sam ga ubijo:
- menjaj pakne,
- izbaci kofer pegle(za zavarivanje vodovodnih cevi, metalni, sa metalnom ručkom koja ŠKRIPI),
- skinuo zadnja vrata, skoro (danas banem na B  Brdo da nekoj komšinici zamenim virblu, curelo joj nešto malo... naslonim se na zadnja vrata  scare CVIIIL, CVIIIL)
Tako da mož da pravimo skup kod Gibe u dvorištu, da tražimo ŠTA JOŠ MOŽE BITI UZROK CVILJENJA jer sam pakne zamenio kod Željka tj SAve
Sačuvana

garcha
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: 06 јул, 2010, 10:50:23 »

Miro, cvili i kod mene, lupka, škripi dok sedam u auto, ali sam digo ruke od traženja uzroka (majstor je sve pregledao i nije našao ništa vitalno u problemu) tako da u četvrtak lagano krećem u Grčku  Cool  biggrin
Sačuvana
mirorab
Van mreže Van mreže

under wandrin' star

« Odgovor #113 poslato: 06 јул, 2010, 15:09:09 »

U četvrtak?? Gde ćete? Idete u nekoj aranžman varijanti ili...? mi još tragamo za gde ići, Tasos se vrti kao zicer ali... svaka sugestija dobrodošla!
Sačuvana

garcha
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #114 poslato: 06 јул, 2010, 15:19:42 »

Sneška i ja idemo u Nei Pori, pošto nam ćerka ide sa školom u Paraliju, pa da budemo na "puškometu" (znaš kakve su majke  Wink )

Tasos je odlična varijanta i to obavezno kolima da mogu da se obiđu egzotične plažice po celoj istočnoj obali ostrva.
Sačuvana
šUKI
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: 14 јул, 2010, 21:09:43 »

Danas iz čista mira blokirao zadnji desni točak,sutra kod majstora pa da vidimo šta je u pitanju?
Sačuvana
speed_serb
Pandista početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: 15 јул, 2010, 20:47:44 »

Danas sam uradio tehnički zbog produžetka registracije. Prednje kočnice su bile ok, ali zadnje katastrofa. Koče vrlo malo, razlika u kočenju levog i desnog točka ogromna. Srećom lik na tehničkom je ladovina, pokušavali smo kombinaciju ručne i nožne, ali ništa. Na kraju smo opet testirali prednje točkove, a oni su to upisali kao rezultat zadnjih  victory victory victory Otići ću ovih dana kod doktora da to sredim. Ako nekom treba adresa tehničkog pregleda neka se javi na pp (da ne bude da nekog reklamiram ili pak kompromitujem). Pozz
Sačuvana
vladann
Iskusni Pandista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #117 poslato: 22 јул, 2010, 18:36:04 »

Danas zamenio plocice na prednjim kocnicama. U Lav autu u Sremcici platio 1170 dinara i majstoru jos 1000 za ruke. Pojele se skroz, tesko da bi me sluzile jos 1000 km. Zanimljivost iz radnje, pitao me prodavac jel imam pokazivac istrosenosti kocnica? Ne nemam i necu da kupim te skuplje ( za 750 din) daj jeftinije. Srecom rekao mi je da mogu da zamenim ako nisu odgovarajuce. Odgovarale su.Eto toliko o kocnicama od mene za sada.  prankster
Sačuvana
roberto_s
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: 22 јул, 2010, 20:56:48 »

Dan uoci puta na Drinsku regatu oba prednja tocka pocese da cvile i blokiraju. Problem resen u home-made varijanti. celjusti skinute sa svojih nosaca, klipovi isterani laganim pritiskom na pedalu kocnice, isti ispolirani obicnim cifom za sudove, podmazani svinjskom mascu ( rekao mi cale da ni slucajno ne podmazujem nicim drugim), vraceni na mesto, ispusten vazduh iz sistema i gle, radi ........... dance1 dance1 dance1

Ovo je ponovo dokaz da je panda koncipirana na Windows platformi - RASKLOPI, SKLOPI, I MORA DA RADI  !!!
Sačuvana
gibanitza
Administrator
Van mreže Van mreže

Panda Gvido

« Odgovor #119 poslato: 22 јул, 2010, 21:21:53 »

Ovo je ponovo dokaz da je panda koncipirana na Windows platformi - RASKLOPI, SKLOPI, I MORA DA RADI  !!!

jester jester jester
Sačuvana

Svako "Zašto" ima svoje " `bem li ga"!
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16
  Štampaj  

Prebaci se na: