Panda Club Serbia
25 септембар, 2018, 13:09:47 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Štampaj  
Autor Tema: System Staro za Novo - sasvim licni pogled i iskustva  (Pročitano 9236 puta)
AcaDorcol
Ultimativni poznavalac Mečeta
Van mreže Van mreže

« poslato: 18 новембар, 2010, 13:19:18 »

Prvo, posto im je prodaja malko posustala (uprkos samo-hvaljenju po medijima), traba znati da do 30 novembra vaze dodatni popusti koji uopste nisu zanemarljivi (u mom slucaju citavih 900 orja + 7.000 dinara). Tu je i standardni odbitak od 1.000 eurona za stari auto, tako da se nakupi tog popusta. No uprkos svemu, cena je i dalje jaka za taj tip auta, ali verujem da se bar jos neko vreme nece moci sklopiti povoljnija varijanta. Detalje o popustima i zameni staro za novo mozete naci na sajtu lokalnog oligopola. Zbog pomenutog pada prodaje (koji se krije od javnosti), sad prihvataju da stari auto uz ovlascenje moze biti bilo ciji (na pocetku to nije moglo), tako da je zrtvovan burazerov yougou, iz 1989. godine. Taj je yougou od pocetka bio problematican, ali na srecu ta njegova poslednja voznja do schreder masine u zelezniku, protekla je ko-nikad. Sem crnog dima kod menjanja iz 3 u 4 islo je glatko. Zeleznik je odabran jer tamo ne prave pitanje ako ti je recimo napukla sofersajba, dok u reciklaznom centru u dobanovcima za to prave problem (kod burazovoj je bila napukla). U lokalnom oligopolu, ljudi otaljavaju poso, nezainteresovani su da pricaju sa musterijama, i odgovaraju na pitanja samo ako moraju. Recimo ni jednog trenutka mi niko od njih nije ponudio da sednem u auto, a kamoli da ga probam. Tamo stoji jedan i stigo je neko da i sa njega pomazdise sitnicu kao na primer plastikicu koja na braniku zatvara rupu u koju se montira kuka za vucu. Zaposleni (koji se tamo zovu neki menadzeri) su prijatni, ali meni kao kupcu su ostavili veoma bledunjav utisak. Nekoliko stvari sam morao da ih pitam po nekoliko puta dok nisam bio zadovoljan odgovorom. Mogu zamisliti kako bi se osecao neko ko je manje vican u ovakvim situacijama. Evo nekoliko primera, na pitanje koja je procedura zamene staro za novo dobijate jako siroku pricu sa razlicitim uputstvima i na kraju ne uspevate sve to da sklopite u neki logican redosled
Sačuvana

Plin je za kuvanje, dizel je za oranje, a benzin je za voznju.
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18 новембар, 2010, 13:31:09 »

Kad to nekako razjasnite sa menadzerom, onda krenete da pricate o modelu i opremi, ali nema sta da pricate, jer oni za sve prvo moraju nazvati Crveno Barjace da ih pitaju da li to ima na lageru. Recimo moraju pitati za boju, pa da li jos ima ovih sa ABS-om, pa da li ti u toj boji imaju sa podizacima, klimom, ukrasnim lajsnama itd......ali kako da pitaju kad je ta koja u crvenom barjacetu to zna negde izasla. Meni su posavetovali da izadjem i prosetam malo dok oni to ne saznaju. Ubih dve tri cigare, vratih se, ali avaj, ta se jos nije vratila u crveno bajrace......(naravno nisam ni ocekivao da ce se ta vratiti). Srecom veoma dobro poznajem auto koji porucujem, i sa njim imam vec pozamasnu kilometrazu, a i opremu, tacnije paket opreme sam imao priliku da ispitam. Sitnice koje se narucuju posebno u oligopolu, nisam ni razmatrao, jer nema svrhe. Recimo u toj posebnoj porudzbni Alarm kosta 170 evra, a ima najosakacenije funkcije alarma koje se mogu zamisliti. Nema sok senzor, a o detekciji pokreta, o blokadi, zatvaranju prozora, da i ne govorim. Naravno stvar su uradili tako da ili mozes da uzmes taj ili ni jedan, jer ako stavis drugi, gubis njihovu garanciju od dve godine na svu elektroniku, imala ona veze sa alarmom ili ne (na primer gubi se garancija na ECU). ili recimo ako sam ugradis muziku (a auto ima kompletnu pripremu za ugradnju) isto gubis garanciju. Ako bilo sta pipnes, gubis garanciju. Shit nad shitovima. Poklopac rezervoara sa kljucem je 2.300 dinara, a u radnji isti takav je 800 dinara??????. Deflektori vazduha za prednja bocna stakla su 3.900 a isti takvi su po radnjama 1.600. Ili racimo gumeno-plasticna kadica gepeka se kod njih prodaje za 7 i nesto iljada, a na aftermarketu je 1900..........Sigurnosni srafovi tockova su duplo skuplje, itd, itd.....
Sačuvana

pandit
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18 новембар, 2010, 13:39:11 »

Em ti iruda, pa u Hrđavoj Zasravi (tako smo ju nekad zvali) i njihovim prodavačima se ama baš ništa promjenilo nije još od juge  angry2
Sačuvana

Uvijek gledaj vedriju stranu smile
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 18 новембар, 2010, 13:41:35 »

Cene popravaka u oligopol servisu su nenormalne. Na oligopolskom placu sam odmah uocio bar 20 puntica kojima su srafcigerom polomili bravice na vozackim i suvozackim vratima, pri cemu se osteti i limarija i boja, a popravku toga sa zamenom rasturenog cilindra brave naplacuju od 42.000 do 65.000 dinara ako se farba nesto. To je suludo, pa to je skoro 10% vrednosti vozila nakon odbitka popusta koje daju. Naravno posto ja nisam ateriro s marsa, i posto sam na licu mesta video kako rade i sta rade, u startu sam otkacio bilo kakvu zajebanciju sa njima. Fala bogu na trzistu za 100 eura ima sasvim kvalitetnih alarma, a i njihova garancija je takva da uvek mogu reci da si ti kriv. Odje**es njihovu garanciju i to je to. Nude i kasko. Bolje da te neko opljacka nego da nasednes na njihov ``kasko``. Recimo za prvu intervenciju po kasko polisi racunaju ti 20% ucesca u steti, pa za drugu 40%, pa za trecu ti skidaju popust na kasko za sledecu godinu koji bi ostvario da nisi imao iskoriscenja polise......itd, itd. Srecom dosta sam jak iz aktuarstva, pa sam ih ladno otkacio, a osim toga van oligopola mozes dobiti bar duplo bolje uslove za kasko, samo treba znati.
Da bi ostvario pravo na garanciju od dve godine, sve pa cak i najmanje intervencije moras poveriti njima i samo njima, pri cemu seu cene zaista nenormalne. Dobar dan je 100 evra, a ako nesto treba da prckaju i budze (video sam na licu mesta kako popravljaju obijene brave), onda stvarno s njima ne treba imati nista vise nego sto se mora dok ne sednes u auto, i veeeeeelikom brzinom ne pobegnes iz kandzi oligopola. Ako je zamena ulja 9.500, onda heho garanciju........
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18 новембар, 2010, 13:44:17 »

Em ti iruda, pa u Hrđavoj Zasravi (tako smo ju nekad zvali) i njihovim prodavačima se ama baš ništa promjenilo nije još od juge  angry2

Dragi moj Pandit, promenilo se ali se promenilo na gore, na puno gore.........Tako je ovde jos odavna. Eto recimo Turci su na ovim prostorima uzimali harac od 10%, i to obracunato na ubranu letinu. Sad je samo VAT 18% i to na fakturisano a bez obzira da li je naplaceno. Ne razumem zasto su tada dizali bune.......
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 18 новембар, 2010, 13:58:27 »

Elem da se malo osvrnem na alarm koji oni nude za 170 evra, i da pri tome ne izgubis garanciju (ako je to prava rec za ono sto oni nazivaju garancijom). Pored toga sto nema sok senzor niti bilo koji senzor pokreta ili IC zraka, taj njihov alarm nema ni sopstveno napajanje (ni kao opciju), niti ima ostale mogucnosti povezivanja sa postojecim uredjajima u vozilu, a o anti-theft funkciji da i ne govorim. Ja im spomenuh anti-theft, a oni zinuli..........misle sigurno je ovaj matorac neki udav, koji lupeta. Na zalost na trzistu bar ovde u BG, vec alarmi od 80 orja imaju znatan broj funkcija koji ovaj META alarm, koji oni priznaju nema ni u snovima. Ili mozda oni ne znaju sta on ima, pa njihov alarm reaguje na redovnu sirenu samo u slucaju da dodje do nasilnog otvaranja vrata?????. E ljudi moji, nikako da im objasnim da meni treba alarm, a ne zajebancija. Dobro nema veze ugradicu ga tamo gde znam, pa i bez garancije na elektroniku.
Kud datoh tolike pare, pa ni 100 evrova gore-dole nece biti neka velika greda, i jos mogu da biram opcije alarma kako ja hocu, a bogami hocu razne kerefeke, recimo ocu programabilnu jacinu samostalne samonapajajuce sirene. Necu da mi pisti redovna sirena i da je nemogu utihnuti sa vise od 20 metara, koliko oni nude domet na svojoj meta. Sta ako hocu dojavu na daljinski, to ih nisam ni pitao jer ne verujem da znaju o cemu se prica. Da zaboravih da kazem, meni alarm ne treba zbog mesta na kojima drzim auto kad sam kuci (tu vec imam nekoliko sistema zastite koji jako dobro funkcionisu), nego kad odem u neki drugi kraj grada. Na jednom od punto foruma sam video da prakticno ne postoji ni jedan deo grada gde je bravica punta bezbedna. Otvaraju ih na parkingu na adi, na parkinzima i garazama u shoping molovima, na ulicama, danju, nocu, pred ljudima u kaficu........
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 18 новембар, 2010, 14:12:06 »

Svaki narkic navucen na najjeftiniji extazi cim ugleda puntica, vadi srafciger i grebe i lomi bravicu...........Srecom, imam varijantu odnosno coveka koji resava taj problem sa tom tako glupo postavljenom i odradjenom bravicom. Covek se setio sta da uradi, tako da brave uopste i nema (a i sta ce ti kad ima centralno zaklj/otkl) Fora je jako jednostavna, ali do bola efikasna. Uparivanje te fore sa najobicnijim pistecim china-alarmom *a kamoli nekim boljim), resava se narkica i sakupljaca perja - veoma efikasno.......Glupi narkici, njihov najveci problem je super-jeftina droga koja se u danasnje vreme pravi po podrumima od kucne hemije. U moje vreme brate znalo se ko se drogira i sa cime se drogira. Droga je bila od prirodnih sirovina, a narkomani su- bili narkomani po 20-30 godina, (neki su jos zivi zahvaljujuci vezama po eko-sredinama) a od ove kucne hemije deca riknu posle 3 mesece. Kucna hemija im sprzi mozak nakon nedelju dana, a sve ostalo im sprzi do tromesecja. Zato jedna mercedes tabletica u skolskom dvoristu i jeste 100 dinara. E vala........nista bre neznaju, ko tantuzi...........100 din i cap........No i to je mnogo za bravu puntica. Foru vam necu objasnjavati dok ne bude vreme........
Sačuvana

IFA
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 18 новембар, 2010, 14:27:47 »

A ja psovao onoliko NET grup sistem što sam moro preturati 6 kutija tražeći rezervne ključeve.

Naknadno im se IZVINJAVAM za veliku večinu epiteta.
Sačuvana
AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 18 новембар, 2010, 14:58:31 »

Kad u oligopolu dodjes kroz diskusiju do boje, znajte da po pravilu zelite boju koje trenutno nema a kada ce je biti - to se mora saznati od ``one`` iz crvenog bajraceta koja je izasla i jos se nije vratila. Razumem ja to, mala deca, bolesljiva, doktorka radi samo pre podne, vaspitacica vratila dete (i muza) is vrtica, i mora mama da izadje. Dobro bre izadji i ostanio koliko treba, deca su ipak najvaznija. Ne pravim pitanje. Nekoliko dana (meseci) gore dole - nije greda. Ceko sam ja i za litar mleka - ceo dan, a za cigare i duze, za benzin sam cekao po dva dana na auto-komandi, pa cekacu i boju kolko treba. ``Haiku``:
Cigareta - plavicasti dim (ispred poslovne zgrade)
Dusa gori
Lupnu otpala sisarka.
Europa Zdaj!
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 18 новембар, 2010, 15:10:18 »

Iz oligopola, pravac opstina da sredimo ovlascenje za yougoa na umoru. U opstini redosled je sledeci, prvo fotokopirnica da kupis obrazac Izjave u dva primerka, pa onda u salter salu da od tecnog kristal ekrana uzmes broj, pa gledas u 42 led ekrana iznad saltera gde ce izaci tvoj broj koji ti je dodelio orvelov systemski procesor.......Ispred mene bakica od 80 leta, oko vrata joj na lancicima visi tri vrste socijalnih naocara, jedne za blizinu, jedne za daljinu i jedne za televizor. Svaki socijalni ram je u drugoj boji i drugog oblika, ali avaj, bakica bez prave kombinacije ne razaznaje ni boje ni oblik okvira. Treba joj izvod iz knjige rodjenih (mada ce neko vec za par meseci da za nju uzima onaj drugi izvod iz jedne druge knjige, suprotno od rodjenih). Zuri bakica u opcije navedene na ekranu osetljivom na dodir, menjajuci sva tri tima naocara...........Vidim potrajace. Pitam je gospodjo mogu li da pomognem. Osmehni se baka, dodirnuh ekran (pazio sam da ne dotaknem opciju izvod iz maticne knjige umrlih) i masina joj dade broj. Saopstih joj broj i uputih je da gleda ekrane od led dioda iznad saltera i kad spazi svoj broj, da ode do tog saltera. Bakica gleda ko diler na New-Yourskoj berzi u gomilu ekrana sa trcecim brojevima (podsetih se na dane kada sam radio na berz), i pomislih kako li ce ova stara zena u toj sumi ekrana spaziti svoju opciju?????? Uto na jednom ekranu izadje moja opcija, (broj) i ja dobih ceduljku sa kojom ides u banku koja se eto-slucajno bas nasla u zgradi opstine. provizije su naravno u toj banci 10 puta vece nego u nekoj drugoj banci, ali ko nece da plati, moze da pesaci jedno kilometar do sledece banke, ili da plati tu u samoj zgradi opstine. Sve ima svoju cenu.........Platih, vratih se do salteruse (baka jos uvek prati Dow Jons index na berzi) i sad s Pandom i burazerom nazad po yougoa, pa da idemo do reciklaznog centra uzzelezniku........
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 18 новембар, 2010, 15:19:01 »

Krenuli jesmo (yougou je nekako upalio), ali avaj - policija zaustavi sve , studenti zatvorili gazelu, traze neke upisne kvote). Okret, nazad s tim da Dobanovci otpadaju jer je soferka na yougou napukla........Reciklazni centri rade do 15.00, procenismo da nastavak sledi sledeceg dana i to posle 9.00 jer reciklazni centri rade tek od tada......
Noc prodje, akcija - drugi dan.......
Za cudo yougou upali svega iz treceg pokusaja i konvoj krenu ka schreder masini lociranoj u reciklaznom centru u Rio -zelezniku.
Posto sam vozio pandu iza burazerovog yougoa, moram nesto da naglasim, - pored crnog dima prilikom saltanja i vise nego izbledele crvene boje, te dosta pecata od hrdje, ta poslednja voznja smrti malog 21 godinu starog yougoa je izgledala nekako dostojanstveno. Na onom pravcu posle petlje za ibarsku, bez problema je isao 80, vidi se da cak nije ni tresao. Nije stucao, radila su mu sva svetla i migavci, cak smo pretekli i jedan kamion i jedan lokalni autobus. Ne salim se, zaista je voznja izgledala dostojanstveno, prosto se ne secam da je taj yougou ikada u svom veku imao tako dostojanstvenu i glatku voznju. Cak se nije ni ugasio u gradskoj guzvi na gazeli. I Burazer se cudio......Valjda tako svako bice, pa i stvar, na jedan trenutak pred svoju smrt, zablista, poprimi i bolji izgled nego sto on realno jeste, ili sam mozda ja suvise sentimentalno posmatrao citavu stvar.......
Sačuvana

nitro
Moderator
Van mreže Van mreže

Fiat Panda 1.1 MPI 2002god

« Odgovor #11 poslato: 18 новембар, 2010, 15:29:04 »

Čak je i gos'n Mirko Alvirović iz SATa (a za one koji ne prate SAT, čovek koji je uvek teška srca upućivao kritike dragoj nam svima, Zastavi ) svojevremeno komentarisao odnos cena delova i servisa u ovlašćenim servisima, a o tome su pisali i u njihovom časopisu... Mislim da je čak za pojedine stvari, cena bila  preko 3-4 puta veća nego u drugim neovlašćenim prodavnicama i servisima...  angry2 angry2
Gledao sam komentare i savete na netu, Aco, tebi i drugima koji se odluče za Punta sa garancijom, samo mogu da kazem OPREZ!!! Bukvalno za svaku sitnicu može da se izgubi garancija, posebno oko elektronike, znači i za ugradnju radio aparata(bila je oko 1600din!!!), ako nije u ovlašćenom servisu.
I veoma bitno, mislim da su i o tome pričali u SATu, za sve što hoćete naknadno da ugradite u Punta, kao recimo Zeder, alarm, plin, lajsne, zadnja podkrila, šuspleh, radio... jer ništa od ovoga nema u standardnoj opremi... ako u ovlašćenoj prodavnici kazu da možete i da ugradnjom ne gubite garanciju, treba tražiti da vam izdaju napismeno!!!
P.S Nadam se da nisam udavio blush2 i da ćeš proceduru uspeti da završiš sutra. good

« Poslednja izmena: 18 новембар, 2010, 15:31:11 nitro » Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 18 новембар, 2010, 15:32:42 »

U Rio zelezniku, pravo (i prvo) prijatno iznenadjenje. Sve funkcionise i sve je bilo gotovo za 5 minuta. Nikakvih problema nema. Jedino primetih da se Panda malo tresla od straha, verovatno mislivsi da cu je predati schrederu ko burazer yougoa, ali kad je ostavih van ograde, bi joj lakse........Odsecnim glasom radnik sa slemom izda strogu naredbu, yougo na zuto polje. Slika An-fas, profil jedan, profil drugi, od zadi, broj sasije, broj motora, predaja kljuceva, gotovo. Sledeca ista takva komanda bese izdata jednoj skodi 120 l (iz ko zna koje godine). Skoda je Takodje izgledala ponosno - dostojanstveno, tako da tragovi hrdje uopste nisu dali mesta sumnji da je to jedan pravi ratni veteran, spreman da i sad po stare dane polozi svoj zivot za svetlu buducnost. Na ispracaj mu dosla cela familija, otac (vlasnik) cerka i sin. Postujuci evro-norme o kretanju zaposlenih i posetilaca u proizvodnim postrojenjima, postoji zuti pravougaonik na kome rodbina moze odati pocast onima koji idu na egzekuciju. Steta sto tu nije sacinjena neka mala kapelica, jer bi onda ispracaj bio po svim obicajima i nekako laksi i vlasnicima i osudjenim ratnim veteranima. Ponosno, jedno pored drugog u stroju stoje burazerov yougo i skoda 120L. Mi porodice, stojimo u zutom pravougaoniku i cekamo - tesko nam oko srca da se rastanemo, prolaze nam slike i secanja kroz glave - svi cutimo, ponekome sasija suza u oku, a Skoda i yougo ponosni stoje postrojeni. Ispred njih dolazi nekakav poseban kontejner u koji staju oba. Ulaze, vrata kontejnera se zatvaraju, i dizalica podize ceo kontejner do usta schreder-masine koja je velicine 4-tvorospratnice. Nista se ne skida, Masina smrti sve delove procesa obavlja automatski, razdvaja plastiku, ulje, tecnosti, metal, aluminij, bakar, sve izlazi odvojeno na gomile koje se fiormiraju ispod elevatora sa pokretnom beskonacnom trakom
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 18 новембар, 2010, 15:40:51 »

Na kraju beskonacne trake elevatora gde izlazi gvozdje, parkiran marsrutni voz, traka curi pravo u vagone na kojima pise US STEEL. Neka mu je laka (zemlja) prerada u neki bolji model i yougou i skodi. Upadose u schreder oboje (nije bilo guranja ko ce poslednji) jer oba su borca stare kajle, udjose dostojanstveno u usta paklene masine, schreder se zatrese uz dozvoljeni nivo buke, i sve bi gotovo. Dok smo mi rodbina to posmatrali, bejahu gotove i potvrde da smo predali vozila. Nama kao rodnbini (ucveljenoj od prizora kome prisustvovasmo iz zutog kvadrata) ostadose samo tablice, koje moramo oprati i pravac MUP da osjavimo pokojne veterane. MUP ko mup, cekanje, guzva......sporo kucanje na daktilo masinama iz muzeja. Smrce se i bi gotov drugi dan......Haiku:
Ordenje veterana na grudima ponosito u stroju
Uglancano - sija
Schreder se zatrese
Rodi se novi zivot - iz pepela
Sačuvana

AcaDorcol
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 18 новембар, 2010, 15:42:47 »

To be continued * cim se ``ona`` iz crvenog bajraceta vrati........
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Štampaj  

Prebaci se na: